Laukos

Piena pārstādes uzņēmumam “Baltic Dairy Board” ierosina tiesiskās aizsardzības procesa lietu0

Foto – LETA

Bauskas piena pārstādes uzņēmumam SIA “Baltic Dairy Board” ierosināta tiesiskās aizsardzības procesa lieta, teikts kompānijas paziņojumā biržai “Nasdaq Riga”.

Uzņēmuma pārstāvji informē, ka 2018.gada 18.maijā Zemgales rajona tiesa ierosinājusi “Baltic Dairy Board” tiesiskās aizsardzības procesa lietu. Tiesiskās aizsardzības pasākumu plāna izstrādei un tā saskaņošanai ar kreditoriem, tiesa noteikusi termiņu līdz 2018.gada 17.jūlijam, iesniedzot to apstiprināšanai tiesā ne vēlāk kā nākamajā dienā pēc noteiktā saskaņošanas termiņa beigām.

Ņemot vērā attiecīgo tiesas lēmumu, “Nasdaq Riga” valde piemērojusi uzraudzības statusu kompānijas akcijām.

Jau ziņots, ka Iecavas pagasta zemnieku saimniecība “Jumis” ir iesniegusi Zemgales rajona tiesā Bauskā “Baltic Dairy Board” maksātnespējas pieteikumu. Tiesa “Baltic Dairy Board” maksātnespējas pieteikumu plāno skatīt trešdien, 23.maijā.

Tāpat ziņots, ka “Baltic Dairy Board” pagājušajā gadā strādāja ar 19,456 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 4,6% vairāk nekā 2016.gadā, bet kompānijas zaudējumi pieauga trīs reizes, sasniedzot 1,118 miljonus eiro. Revidents kompānijas gada pārskata atzinumā norāda uz būtisku nenoteiktību saistībā ar “Baltic Dairy Board” spēju turpināt darbību.

“Baltic Dairy Board” (iepriekš “Sigilo KV”) 2012.gadā izsolē iegādājās maksātnespējīgo piena pārstrādes uzņēmumu “Bauskas piens” un sāka būvēt piena rūpnīcu. “Baltic Dairy Board” rūpnīca tika nodota ekspluatācija 2015.gada decembrī, bet ražošana sākās 2016.gada janvārī.

“Baltic Dairy Board” pamatkapitāls ir 777 778 eiro. Uzņēmuma lielākais īpašnieks ir Kaspars Kazāks (51%). Kompānijas emitētās obligācijas ir iekļautas biržas “Nasdaq Riga” parāda vērtspapīru sarakstā.

LA.lv