Laukos
Piensaimniecība

Piena pārstādes uzņēmumam “Baltic Dairy Board” ierosināta tiesiskās aizsardzības procesa lieta0


“Baltic Dairy Board” .
“Baltic Dairy Board” .
Foto – Ivars Bušmanis

Zemgales rajona tiesa Bauskā ierosinājusi piena pārstrādes uzņēmuma SIA “Baltic Dairy Board” tiesiskās aizsardzības procesa (TAP) lietu, informēja tiesā.

TAP pasākumu plāna izstrādei un tā saskaņošanai ar kreditoriem, tiesa noteikusi termiņu līdz 2019.gada 7.oktobrim.

Jau ziņots, ka arī 2018.gada 18.maijā Zemgales rajona tiesa ierosināja “Baltic Dairy Board” TAP lietu, taču 2018.gada 23.augustā tiesa apstiprināja kompānijas iesniegumu par procesa pieteikuma atsaukšanu un civillietas izbeigšanu.

“TAP izstrādes laikā, komunicējot ar kreditoriem, nonācām pie secinājuma, ka lielākais vairums kreditoru ir atsaucīgi un gatavi uz sadarbību, lai pakāpeniski atrisinātu izveidojušos situāciju,” toreiz skaidroja uzņēmuma pārstāvji.

“Baltic Dairy Board” apgrozījums pagājušajā gadā bija 884 288 eiro, kas ir 22 reizes mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma zaudējumi pieauga par 31,2% – līdz 1,467 miljoniem eiro.

“Baltic Dairy Board” (iepriekš “Sigilo KV”) 2012.gadā izsolē iegādājās maksātnespējīgo piena pārstrādes uzņēmumu “Bauskas piens” un sāka būvēt piena rūpnīcu. “Baltic Dairy Board” rūpnīca tika nodota ekspluatācija 2015.gada decembrī.

“Baltic Dairy Board” pamatkapitāls ir 777 778 eiro. Uzņēmuma lielākais īpašnieks ir Kaspars Kazāks (51%). Kompānijas emitētās obligācijas ir iekļautas biržas “Nasdaq Riga” parāda vērtspapīru sarakstā.

LA.lv