Bizness, Piena pārstrāde

Piena pārstrādes nozarē ir ļoti sīva konkurence par svaigpienu

Latvijā piena pārstrādes nozarē ir ļoti sīva konkurence, jo uzņēmumiem ir jākonkurē gan savstarpēji, gan arī ar ārvalstu kompānijām, kā arī norit cīņa par izejvielu jeb svaigpienu, atzina Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības (LPCS) valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks.

“Konkurences apstākļos piena trūkst. Mani ir uzrunājuši vairāki mazie un vidējie piena pārstrādātāji, aicinot palīdzēt atrast pienu,” sacīja Šolks.

LPCS valdes priekšsēdētājs norādīja, ka daļa Latvijā saražotā svaigpiena tiek izvesta uz tuvējām valstīm, bet trūkstošo daļu nākas ievest no kaimiņvalstīm.

Vienlaikus Šolks atzina, ka, iegādājoties svaigpienu Lietuvā, pastāv risks, ka izejviela var neatbilst noteiktiem kvalitātes kritērijiem, tāpēc piena pārstrādātāji izejvielu pamatā iegādājas vietējā tirgū, kā arī daļu Igaunijā, kur kvalitāte ir atbilstoša. Tajā pašā laikā kopumā Baltijā strādājošie piena ražotāji, kas ir vērsti uz attīstību, strādā pie tā, lai viņu piena kvalitātes rādītāji nākotnē būtu vēl augstāki, nekā to nosaka Eiropas Savienības (ES) normas.

“Patlaban vairāk nekā divas trešdaļas Latvijā saražotā piena tiek pārstrādāts vietējos uzņēmumos. Tas liecina, ka mēs viens otru saprotam un strādājam,” sacīja Šolks.

Viņš arī pastāstīja, ka vispārējais noskaņojums piena nozarē ir diezgan labs. Lai arī no piena ražotājiem ik pa laikam izskan signāli par nepieciešamību saņemt vēl augstāku samaksu par svaigpienu, piena iepirkuma cena šobrīd ir Latvijā ir atbilstoša un pietuvojusies ES vidējai cenai.

LPCS apvieno piena pārstrādes uzņēmumus un sadarbības partnerus, kas kopā realizē aptuveni 80% no Latvijā pārstrādātā piena.

3 Komentāri

  1. un kur tad konkurences nav? tikai valdībai viss ir vienkārši, domā, ka nodokļus ceļot uzņēmums varēs samaksāt nodokļus, augošās minimālās algas un vēl ar konkurenci tikt galā. cik lauksaimniecības produkcijas parstrādes un ražošanas uzņēmumu pēdējā piecgadē ir aizgājuši pa “skuju taku”? TŪKSTOŠIEM!!! IT nozarē minimālajai būtu jābūt 1500 eiro celtniekiem tuvu 1000, valsts un pašvaldību dīkdieņiem maksāt ne vairāk par to pensiju saņēmēju daļu, kuri sastāda 50 un vairāk % t.i. ap 200 eur, bet laiksaimnieki maksā no izstrādes un tikai tā var motivēt laukstrādnieku vai siera ražotāju, burkānu fasetāju, maiznieku utt strādāt ar atdevi un kvalitatīvi, nevis noteikt viņam minimālo un viņš atslaistās savas stundas raudot: kā maksā tā strādāju….ibio!

  2. Visi neizdzīvos vairåk kå skaidrs, pårstrådåtåjiem nu būs jåsåk paśam audzėt govis, ko citu un vai rum. Nolåpītais slaistu un izspiedėju bars,ha ha

Pievienot komentāru