Laukos
Piensaimniecība

Piena ražotāju kooperatīvs “Dzēse” pērn strādājis ar apgrozījuma kritumu0

Foto-Fotolia

Piena ražotāju kooperatīvs PKS “Dzēse” pērn strādāja ar 3,206 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 18,7% mazāk nekā gadu iepriekš, bet kooperatīva peļņa saruka 5,2 reizes – līdz 30 774 eiro, liecina informācija “Firmas.lv”.

“Dzēse” vadības ziņojumā teikts, ka pērn palielinājusies realizētā piena cena, bet samazinājies kooperatīva biedru skaits.

Tāpat kooperatīva vadība norāda, ka 2018.gadā kooperatīvs labiekārtoja remontdarbnīcas un autotransporta mazgātavu – iegādājās augstspiediena mazgātāju un tā aprīkojumu. Tas dos iespēju kooperatīvam rentablāk un kvalitatīvāk apkalpot savu autoparku, ko 2018.gadā veidoja 20 automašīnas un četras piekabes.

“Darbnīcas ir aprīkotas ar modernām iekārtām remontu veikšanai, līdz ar to, atliekot brīvām jaudām, remontu pakalpojumus varam sniegt arī kooperatīva biedriem,” teikts “Dzēse” vadības ziņojumā.

Saskaņā ar “Firmas.lv” datiem “Dzēse” 2017.gadā strādāja ar 3,944 miljonu eiro apgrozījumu un 160 396 eiro peļņu.

“Dzēse” ir reģistrēts 1997.gadā. Kooperatīva galvenais uzdevums ir rūpēties par biedru saražotā piena savākšanu, transportēšanu un realizāciju, atbilstoši pēc iespējas izdevīgākiem noteikumiem.

LA.lv