Laukos
Bizness

Piensaimniecība “Kalna Oši” pērn kāpinājusi apgrozījumu par 38,2% 0

Foto-LETA/AFP

Lauksaimniecības uzņēmumam “Ziedi JP” reorganizācijas ceļā pievienotais slaucamo govju komplekss “Kalna Oši” pērn strādāja ar 3,577 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 38,2% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt peļņa sasniedza 245 137 eiro salīdzinājumā ar 778 213 eiro zaudējumiem 2016.gadā, liecina informācija “Firmas.lv”.

Uzņēmuma vadības ziņojumā teikts, ka pērn nozīmīgākais ienākumu pieaugums bija no piena realizācijas. Pērn “Kalna Oši” piegādāja pienu uzņēmumiem “Latvijas piens”, “Baltic Dairy Board”, kā arī Lietuvā reģistrētiem uzņēmumiem, kooperatīvam “Pienas LT” un “AB Vilkyškiu pienine”. Vienlaikus kompānija pērn augustā noslēdza arī līgumu ar “Latvijas pienu” līdz 2018.gada augustam, kas 2018.gadā nodrošinās “Kalna Ošiem” stabilus un prognozējamus ienākumus no piena pārdošanas.

Vadība arī atzīmē, ka 2017.gadā pārdotā piena apmērs bija par 32,5% lielāks nekā 2016.gadā. Vidējo izslaukumu izdevās būtiski palielināt, veicot izmaiņas ražošanas procesā, kā arī pakāpeniski palielinot slaucamo govju skaitu. Pateicoties pērn aprīlī un jūlijā noslēgtajam līgumam par papildu slaucamo govju iegādi no Nīderlandes “Kalna Ošos” slaucamo govju skaits aizvadītā gada beigās bija par 7% lielāks nekā 2016.gada beigās, sasniedzot 1031 dzīvnieku.

“Kalna Ošu” vadība arī norāda, ka 2017.gadā nodokļos valsts budžetā samaksāti 304 534 eiro.

“Kalna Oši” ir reģistrēti 2008.gadā un kompānijas pamatkapitāls ir 5689 eiro. Pirms reorganizācijas – līdz šā gada 2.februārim – saimniecības īpašnieki bija Uldis Pilveris ar 35,01% daļu, Aija Pilvere-Javorska ar 30,01% daļu, Juris Pilveris un SIA “Ziedi JP” ar 14,99% daļu katram, kā arī Gunta Baumane ar 4,99% daļu.

Jau ziņots, ka pagājušā gada septembrī uzņēmuma “Ziedi JP” īpašnieki izlēma par labu “Ziedi JP” un tai radniecīgi saistīto uzņēmumu “Kalna Oši”, “Bio ziedi”, “Mērsēnu Upmaļi” un “Ziedi-2” reorganizācijai. Līdz ar to kompānijai “Ziedi JP” pievienoti “Ziedi-2”, “Bio ziedi”, “Kalna Oši” un “Mārsēnu upmaļi”.
Vairāk par šo tematu lasiet šeit

LA.lv
LE
LETA
Laukos
“Rīgas dzirnavniekam” pērn neliels apgrozījuma kritums
1 diena
LE
LETA
Laukos
Mājražotāju kooperatīviem plāno atļaut pretendēt uz ES un valsts atbalstu
1 diena
LE
LETA
Laukos
Rīgā novembra beigās notiks kaņepju nozares konference
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

RO
Regīna Olševska
Latvijā
Dāvana Latvijai – 1000 kilometri. Māris Baltais sāka skriet, aizejot pensijā 1
7 stundas
"V
"Mājas Viesis"
Latvijā
Imants Lancmanis: Guvis piepildījumu karjerā un ģimenē, cilvēks var sākt domāt par valsti 2
9 stundas
IP
Ilze Pētersone
Latvijā
Latvijas vēsture pirms valsts dibināšanas 18 jautājumi un atbildes
1 diena
LE
LETA
Latvijā
Politiķi faktiski vienojušies par Saeimas komisiju vadību
4 stundas
AT
Andris Tiļļa
Latvijā
Ģimenē klusēšana nav zelts! Atziņas no pāriem, kas gredzenus mijuši 18. novembrī
8 stundas