Laukos
Bizness

Piensaimniecība “Veckūkuri” modernizēsies par miljonu eiro0

Publicitātes foto

Strenču novada Jērcēnu pagasta zemnieku saimniecība “Veckūkuri” (zīmols “Mans piens”) šogad ieguldīs vairāk nekā miljonu eiro tehnoloģisko iekārtu iegādē.

Kā liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā, “Veckūkuri” tika izsludinājuši iepirkumu konkursu par slaucamo govju fermas tehnoloģisko iekārtu iegādi. Konkursā starp trīs pretendentiem uzvarējusi “AT Tehnika”, kuras piedāvātā līgumcena ir 452 368 eiro.

Iekārtas slaucamo govju fermai plānots piegādāt un uzstādīt līdz šā gada 22.decembrim Cālīšos, Jērcēnu pagastā, Strenču novadā un tās tiks iegādātas, piesaistot Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) finansējumu.

Tāpat “Veckūkuri” šā gada 19.janvārī izsludinājuši arī iepirkumu konkursu par slaucamo govju kūts kompleksa būvniecību, kurā plānots ieguldīt 700 000 eiro.

Šo investīciju projektu iecerēts īstenot līdz 2019.gada 20.jūnijam. Pretendenti slaucamo govju kūts kompleksa būvniecībai var pieteikties līdz 21.februārim.

Informācija “Firmas.lv” liecina, ka 2016.gadā “Veckūkuri” strādāja ar 329 252 eiro apgrozījumu un 36 737 eiro peļņu.

“Veckūkuri” ir dibināti 1995.gadā un nodarbojas ar lauksaimniecību, piena lopkopību, piena produktu ražošanu, kas pazīstami ar zīmolu “Mans piens”. Uzņēmuma īpašniece ir Ilvija Jakovina. Saimniecība apsaimnieko 300 hektārus lauksaimniecībā izmantojamo zemi, un pagājušā gada beigās saimniecībā bija 109 liellopi, tajā skaitā 33 slaucamās govis.

“Veckūkuri” ražo sviestu, mājas sieru, jogurtu, svaigā siera lodītes, desertus, augļu-ogu želejas u.c.produkciju.
Vairāk par saimniecību lasiet šeit

LA.lv