Laukos
Piensaimniecība

Piensaimniecība “Veckūkuri” pērn piedzīvojusi apgrozījuma sarukumu0

Publicitātes foto

Strenču novada Jērcēnu pagasta zemnieku saimniecība “Veckūkuri”, kas darbojas ar zīmolu “Mans piens”, pagājušajā gadā strādāja ar 266 351 eiro apgrozījumu, kas ir par 13,3% mazāk nekā gadu iepriekš, bet peļņa saruka 6,9 reizes – līdz 7078 eiro, liecina “Firmas.lv” dati.

Zemnieku saimniecības vadības ziņojumā teikts, ka pērn “Veckūkuri” citiem piena pārstrādes uzņēmumiem pārdeva 269 tonnas piena, kas ir par 32,5% vairāk nekā gadu iepriekš, galveno uzsvaru liekot uz augstas kvalitātes piena produktu ražošanu.

Vienlaikus sadarbībā ar lielākajiem pārtikas preču izplatīšanas tīkliem uzņēmums pērn pārdeva 78 tonnas svaigpiena, kas ir par 27% mazāk nekā gadu iepriekš. Tāpat kompānija pārdeva 19 tonnas jogurta, kas ir par 20,8% mazāk nekā gadu iepriekš, vienu tonnu svaigā siera produktu salīdzinājumā ar 1,2 tonnām 2017.gadā, kā arī 2,9 tonnas sviesta salīdzinājumā ar 5,3 tonnām gadu iepriekš.

Uzņēmuma vadības ziņojumā arī minēts, ka 2018.gadā “Veckūkuri” sāka brīvi turētu vistu olu tirdzniecību, izveidojot “Dominant” šķirnes putnu ganāmpulku.

“Veckūkuri” turpmākās darbības perspektīvas saskata brīvi turētu vistu olu tirdzniecībā un mājas nūdeļu ražošanā.

Zemnieku saimniecība “Veckūkuri” ir reģistrēta 1995.gadā. Saimniecības īpašniece ir Ilvija Jakovina. 2018.gadā saimniecība apsaimniekoja vairāk nekā 300 hektāru lauksaimniecībā izmantojamās zemes, un gada beigās tajā bija 100 liellopu, tostarp 51 slaucama govs.

LA.lv