Laukos
Politika

Piensaimnieki: Samazinātā PVN likme būtu jāievieš arī piena produktiem0

LETA

Latvijā samazinātā pievienotā vērtības nodokļa (PVN) likme būtu jāievieš arī piena produktiem, teica Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības (LPCS) valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks.

“Mēs esam pārliecināti, samazinātas PVN likmes ieviešana piena produktiem būtu tikai pozitīvi,” sacīja Šolks.

Viņš atzinīgi izteicās par samazinātās PVN likmes ieviešanu Latvijai raksturīgiem augļiem un dārzeņiem, kas dos iespēju izvērtēt šīs sistēmas efektivitāti.

Šolks atgādināja, ka arī citu Eiropas Savienības (ES) valstu atsevišķiem pārtikas produktiem ir piemērota samazinātā PVN likme, kas apliecina tās lietderību. “25 ES valstīs šis instruments joprojām strādā un to atzīst par labu esam gan tirgus pozīciju stiprināšanas nolūkā, gan produktu pieejamības ziņā, gan apjomu sabalansēšanas nolūkā,” uzsvēra Šolks, paužot pārliecību, ka arī Latvijā samazinātās PVN likmes ieviešana, piemēram, piena produktiem dotu pozitīvu iespaidu.

LPCS valdes priekšsēdētājs arī sacīja, ka PVN likmes samazināšana dod iespēju aizsargāt savu tirgu no pastiprinātas konkurējošo pārtikas produktu pieplūdes no blakus valstīm, ko apliecina pieredze tādās valstīs, kā piemēram, Vācija un Itālija. Latvijā vērojama pretēja situācija. “Ja Polijā ir 5% PVN likme un Vācijā – 7%, tad tas ir labs fons ēnu ekonomikai arī piena nozarē. Šajā nozarē ēnu ekonomika Latvijā, protams, nav tik izteikta kā dārzeņiem, bet ēnu ekonomika ir arī šajā sektorā,” atzina Šolks.

Pēc viņa sacītā, ja vairumā ES valstu ir vienota valūta, jābūt arī ekonomiski līdzīgiem “spēles noteikumiem”, taču patlaban tā nav.

Kā ziņots, no 1.janvāra spēkā samazinātā 5% PVN likme Latvijai raksturīgajiem (arī importētajiem) dārzeņiem, augļiem un ogām. Likme eksperimentālā kārtā būs spēkā līdz 2020.gada 31.decembrim, un, ja eksperiments izrādīsies veiksmīgs gan patērētājiem un pircējiem, gan ekonomikai, samazināto likmi varētu piemērot ar svaigai gaļai un piena produktiem.
Vairāk par 5% PVN likmi lasiet šeit

LA.lv
LA
Laukos.lv
Laukos
PVD atkārtoti konstatē salmonellu Ukrainas izcelsmes olu baltuma produktā 1
1 diena
LE
LETA/BNS
Laukos
Lietuvas minerālmēslojuma tirdzniecības kompānijas “Scandagra” peļņa sarukusi līdz 2,275 miljoniem eiro
1 diena
AT
Agro Tops
Laukos
Vienkārši padomi miniiekrāvēja izvēlei
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.LV
Kultūra
Nīcas novada svētkos atdzīvinās leģendāro filmu “Kāzas Nīcā”
9 minūtes
LE
LETA
Dabā
Tveici pēcpusdienā pārtrauks lietus un negaisa mākoņi
49 minūtes
LE
LETA
Ekonomika
Nemiro: nevis algu pacelt, bet gan neapliekamo minimumu
34 minūtes
Raivis Šveicars
Ekonomika
“Izskatās pēc politiskā teātra un spekulācijām.” Eksperti par OIK parlamentārās izmeklēšanas komisiju
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Divus policistus apsūdz par vidēja smaguma miesas bojājumu nodarīšanu aizturētajam
21 minūtes