Laukos
Bizness

Piensaimnieku kooperatīvam “Straupe” pērn rekordliels apgrozījums0

Foto – Uldis Graudiņš

Piensaimnieku kooperatīvā sabiedrība “Straupe” pērn strādāja ar 6,589 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 22,1% vairāk nekā pirms gada, savukārt kooperatīva peļņa bija 71 419 eiro salīdzinājumā ar 116 080 eiro zaudējumiem iepriekšējā gadā, liecina informācija “Firmas.lv”.

Kooperatīva valdes priekšsēdētājs Imants Balodis sacīja, ka aizvadītais gads apgrozījuma un pārstrādātā piena ziņā “Straupei” bija augstāko rezultātu sasniegšanas gads. “Straupe” no biedriem pārstrādei iepirka 9578 tonnas piena, kas ir 1% pieaugums salīdzinājumā ar 2016.gadu. Kooperatīva apgrozījums pērn palielinājies arī sviesta un citu piena taukus saturošo produktu pieprasījuma un cenu kāpuma dēļ. Kopumā pērn esot bijusi labvēlīga tirgus situācija, rezumēja Balodis.

“Straupe” vadības ziņojumā teikts, ka augstās sviesta cenas pērn sekmējušas kooperatīva vēsturē lielāko sviesta realizācijas apjomu – 164 tonnas, kas ir 22% pieaugums salīdzinājumā ar 2016.gadu, bet fasēto šķidro produktu – piena, kefīra un paniņu apjoms pieaudzis pat par 51%. Par 22% pieaudzis arī pašu tirdzniecības vietās realizēto piena produktu apmērs.

Kooperatīva vadības ziņojumā atzīmēts, ka kopš aizvadītā gada jūnija “Straupei” atvērta jauna tirdzniecības vieta Ādažos. Tikmēr tirdzniecības vieta Āgenskalna tirgū, kurš kopš 2018.gada 1.janvāra ir slēgts, pārcelta uz blakus esošo tirdzniecības centru “Mellene”.

Pērn kooperatīvs realizēja Eiropas Lauksaimniecības Fonda lauku attīstībai (ELFLA) pasākuma projektu “Ražošanas un realizācijas uzlabojumi” 194 800 eiro apmērā, iegādājoties divus autofurgonus ar saldētavām realizācijas nodrošināšanai ka arī krējuma pasterizatoru un citas iekārtas. Apmēram 35 000 eiro izlietoti ražošanas telpu remontdarbiem. Kooperatīvā pērn strādāja 88 darbinieki.

Vienlaikus “Straupe” vadības ziņojumā teikts, ka 2018.gads kooperatīvam sācies ar nepatīkamu situāciju piena tirgū – piena iepirkuma cenu un atsevišķu piena produktu cenu kritumu. Tomēr “Straupe” turpināja uzturēt vienu no augstākajām piena iepirkuma cenām Latvijā, kas janvārī vidēji bija 35,3 centi par kilogramu. Kooperatīva vadība gan norāda, ka notikumu attīstība piena tirgū liecina par nestabilitāti un iespējamu cenu kritumu.

“Straupe” reģistrēta 1993.gadā, un tās pamatkapitāls ir 2 840. “Straupe” ražo un tirgo pienu, paniņas, jogurtu, sieru un citus piena produktus. Pienotavā saražotā produkcija tiek piegādāta klientiem Rīgā un citās Latvijas pilsētās, kā arī tirgota specializētajos veikalos.

LA.lv