Laukos
Piensaimniecība

Piensaimnieku kooperatīvs “Straupe” pērn strādājis ar apgrozījuma pieaugumu0

Foto-Ieva Čīka/LETA

Piensaimnieku kooperatīvā sabiedrība “Straupe” pagājušajā gadā strādāja ar 6,897 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 4,7% vairāk nekā iepriekšējā gadā, savukārt kooperatīva peļņa pieauga par 27,4% – līdz 90 969 eiro, liecina informācija “Firmas.lv”.

Kooperatīva gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka 2018.gads “Straupei” vairākos rādītājos bija augstāko rezultātu sasniegšanas gads.

Vienlaikus kooperatīva vadība norāda, ka tās biedru skaits pagājušā gada laika samazinājās par četriem, jo šie biedri pārtraukuši ražot pienu. Tajā pašā laikā “Straupes” iepirktā piena apmērs pērn nemainījās, neraugoties uz piena piegādātāju skaita kritumu.

“Straupes” vadība min, ka pērn samazinājās tās pārstrādei un realizācijai nodotā piena un vājpiena apmērs, bet palielinājās atsevišķu produkcijas veidu – krējuma, jogurtu, ķimeņu siera un šķidro, fasēto piena produktu ražošana un realizācija. Pērn nedaudz pieauga arī kooperatīva paša tirdzniecības vietās realizēto piena produktu apmērs, taču tas bija par 19% mazāks, nekā līdz šim realizācijas ziņā sekmīgākajā 2014.gadā.

Tāpat “Straupes” vadība atzīmē, ka šogad kooperatīvs plāno iegādāties divus kravas autofurgonus plānoto realizācijas apmēru nodrošināšanai, ka arī 50 kubikmetru tilpuma ražošanas notekūdeņu uzkrāšanas un izlīdzināšanas tvertni. Tāpat kooperatīvs šogad iecerējis sākt sadarbību ar jauniem partneriem produkcijas realizācijā – ar mazumtirgotājiem “Elvi” un “Sky”.

Kooperatīva vadība prognozē, ka nav būtisku šķēršļu “Straupes” sekmīgam darbam 2019.gadā, ja nepasliktināsies situācija piena tirgū.

2017.gadā “Straupe” strādāja ar 6,589 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 22,1% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kooperatīva peļņa bija 71 419 eiro pretstatā zaudējumiem gadu iepriekš.

“Straupe” ir reģistrēta 1993.gadā. “Straupe” ražo un tirgo pienu, paniņas, jogurtu, sieru un citus piena produktus. Pienotavā saražotā produkcija tiek piegādāta klientiem Rīgā un citās Latvijas pilsētās, kā arī tirgota specializētajos veikalos.

LA.lv