Laukos
Tehnika

Pilnveidota ‘Isomax-Isobus’ elektronikas sistēma lietošanai traktoros0


‘CNH.Isomax’
‘CNH.Isomax’
Publicitātes foto

Viens no izstādes “Agritechnika 2019” sudraba laureātiem ir nupat izstrādāta sistēma ISOMAX, kas ir jauns risinājums ISOBUS attīstībā

CNH Industrial Italy, halle 11, stends C01, kopā ar: OSB AG, halle 11, stends C02; Fliegl Agrartechnik, halle 04, stends A40; Competence Center ISOBUS, halle 27, stends G33

Vislielākais izaicinājums ISOBUS ieviešanai ir lielās tehnikas izmaksas, izdevumi, kas nepieciešami programmatūras attīstīšanai, kā arī kvalificētu inženieru trūkums.

Praksē tas nozīmē, ka nozarē trūkst inovatīvu elektronikas nozares speciālistu, skolēnu un studentu, kuri būtu gatavi radīt tirgum derīgus produktus, kas padarītu ISOBUS sistēmu par lauksaimniecības tehnikas centrālo elementu.

AGXTEND (preču zīme) radītais ISOMAX ir jauns risinājums ISOBUS lietošanai. Pilnībā AEF (Lauksaimniecības elektronikas fonds) sertificētā sistēma ir universāla un visaptveroša, ieskaitot visas nepieciešamās sastāvdaļas – arī savienojumus un ECU (elektroniskais vadības bloks).

ISOMAX iespējams darbināt, vienīgi to pieslēdzot ISOBUS terminālim. Tādā veidā vecāku darba mašīnu īpašniekiem iespējams savas mašīnas aprīkot ar jauno sistēmu un pēc tam pieslēgt traktoru ISOBUS sistēmai.

Pateicoties ISOBUS Dev Kit, uz elektroniku vērstiem saimniekiem, skolēniem, studentiem, kā arī elektronikas nozares profesionāļiem tagad ir iespēja radīt ar ISOBUS salāgojamus risinājumus, kas vairs nav nesamērīgi dārgi.

Tā kā ISOMAX nodrošina automātisku darba mašīnas atpazīstamību un ISOBUS TC-GEO (iespēja strādāt ar dažādu karšu datiem) funkciju, operatoram sistēmā vairs nav manuāli jāievada dati.

Turklāt sistēma dod iespēju strādāt precīzās lauksaimniecības režīmā. Piemēram, visas pieslēgtās mašīnas dimensijas tiek sakomunicētas ar traktora stūrēšanas sistēmu, padarot mašīnu ar traktoru par vienu agregātu ar savām dimensijām.

Iebūvētās MEMS (mikroelektromehāniskā sistēma) sensors nolasa un ielādē sistēmā augstas precizitātes datus par agregāta kustības laikiem uz ceļa un lauka, kā arī precīzus darba stundu datus. To tāpat iespējams pieslēgt citām sistēmām, piemēram, Fliegl Counter.

Esot daļai no ISOBUS evolūcijas procesa, ISOMAX ir jauns risinājums dažādām ISOBUS platformu un tām pieslēgto sensoru kombinācijām. ISOMAX ir atraktīva zemo cenu iespēja mazām saimniecībām iekļūt ISOBUS pasaulē.
Vairāk par “Agritechnika” jaunumiem lasiet šeit

Sagatavots pēc izstādes materiāliem
Vairāk lasiet žurnālā Agro Tops

LA.lv
LE
LETA
Laukos
Lopkopības un putnkopības nozares uzņēmumu līderis pērn – “Putnu fabrika “Ķekava””
10 stundas
LE
LETA
Laukos
Kariņš tiksies ar lauksaimniecības organizāciju pārstāvjiem
11 stundas
IM
Ingrīda Mičāne
Laukos
Augu aizsardzības līdzekļu sarukumam līdzi nāk cits nepatīkams pārsteigums
11 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Valsts pārņems Rīgas un Ventspils ostas
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Darbam Ventspils brīvostas pārvaldes valdē plāno virzīt Boitmani, sasaukta ārkārtas sēde
56 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Somijas parlaments ievēlējis pasaulē jaunāko premjerministri
2 stundas
LA
LA.LV
Sports
Spiegu stāsti: Putins izpļāpājies, ka savulaik Krievija uzpirkusi bijušo FIFA prezidentu Blateru
1 stunda
DJ
DIĀNA JANCE
Latvijā
Diāna Jance: #līdztautieši 1
33 minūtes