Laukos
Politika

Pilnvērtīgāk nodrošinās atbalstu jaunu tirgu apguves sekmēšanai zivsaimniecībā0

Foto: Dainis Bušmanis

Lai pilnvērtīgāk nodrošinātu atbalsta jaunu tirgu apguves sekmēšanai zivsaimniecībā, paredzētas izmaiņas šī atbalsta piešķiršanas nosacījumos, paredz valdības atbalstītie grozījumi noteikumos par valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanas kārtību pasākumā “Tirdzniecības pasākumi”.

Zemkopības ministrijā skaidroja, ka precizētas attiecināmās izmaksas, reklāmas kampaņu rīkošanā paredzot atlīdzību par darbu. Līdz šim šajā aktivitātē nav īstenots neviens projekts un viens no iemesliem tam ir tas, ka atbalsta saņēmējs nevarēja attiecināt izmaksas par savu cilvēkresursu paveikto darbu, lai īstenotu minēto aktivitāti.

Jaunu noieta tirgu meklēšanā, tostarp dalībai starptautiskajās izstādēs paredzēts atbalsts stenda dizaina koncepcijas izstrādei ne īsākam laika periodam kā gads. Stenda pielāgošanas izmaksas papildus esošajām stenda noformēšanas izmaksām vajadzīgas, lai izveidoto stenda dizainu un vizuālo noformējumu varētu pielāgot attiecīgās izstādes pieejamajam ekspozīcijas laukumam un organizatoru prasībām.

Turpmāk komandējuma izmaksas varēs attiecināt uz trim personām no katra uzņēmuma, lai pašreizējais 30% ierobežojums nelielos projektos neapdraudētu veiksmīgu uzņēmumu dalību starptautiskajās izstādēs un tajās varētu piedalīties pietiekams cilvēku skaits, kas nodrošina palīdzību un konsultē izstādes apmeklētājus.

Veicot tirgus izpēti, papildus būs attiecināmas izmaksas par pasta izdevumiem un kancelejas precēm, kā arī par sakariem un komunālajiem pakalpojumiem. Ja telpu izmantošanas laiks projektā neaptvers visu attiecīgo telpu lietderīgās lietošanas laiku vai telpas tiks izmantotas arī citiem mērķiem, par attiecināmajām izmaksām uzskatīs tikai tādas izmaksas, kas atbilst projekta īstenošanas termiņam. Paredzētas vispārējās izmaksas projekta sagatavošanas darbiem, kā piemēram, konsultācijām, juridiskajiem pakalpojumiem u.c..

Precīzāk noteiktas arī neattiecināmās izmaksas par pievienotās vērtības nodokli un izmaksas, kas radušās pirms projekta iesnieguma iesniegšanas.

Turpmāk atbalsta pretendentiem nebūs jāiesniedz projektu iesniegumu divos eksemplāros, kā arī projektu iesnieguma elektroniskā kopija ārējā datu nesējā, tādējādi atvieglojot projektu iesnieguma iesniegšanas procesu.

Grozījumi MK noteikumos “Valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanas kārtība pasākumā “Tirdzniecības pasākumi”” stāsies spēkā pēc to publiskošanas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

LA.lv
AT
Agro Tops
Laukos
‘Amazon’ smidzinātājiem jauns uzlabojums
1 diena
LA
Laukos.lv
Laukos
Cēsīs rīkos semināru gaļas liellopu audzētājiem
1 diena
LE
LETA
Laukos
Jaunas traktora piekabes reģistrācijai Valsts tehniskās uzraudzības aģentūrā būs jāiesniedz atbilstības sertifikāts
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

Raivis Šveicars
Ekonomika
Ar burkāniem elektroauto nebaros. Ko iesākt, lai Latvijā autovadītāji pārietu uz elektromobiļiem? 1
4 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
“Tas nav saprātīgs virziens.” Kariņš neatbalsta “AP” rosināto ideju palielināt budžeta deficītu
7 stundas
LA
LA.LV
Sports
VIDEO: “Dinamo” izbraukumu sāk ar bezierunu zaudējumu
4 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Gāja tumsā bez atstarotāja…Uz Valmieras šosejas nāvejoši notriekta sieviete
3 stundas
LE
LETA
Dabā
Saglabāsies neliels sals: laika prognoze sestdienai
11 stundas