Laukos
Tehnika

Plāno izmaiņas Valsts tehniskās uzraudzības aģentūras cenrādī 0

Foto-LETA

Zemkopības ministrija ir sagatavojusi grozījumu projektu izmaiņām Valsts tehniskās uzraudzības aģentūras maksas pakalpojumu cenrādī, ko ceturtdien, 16. augustā, izsludināja Valsts sekretāru sanāksmē.

Grozījumu projekts paredz, ka turpmāk personām, kuras mācīsies vadīt traktortehniku, būs nepieciešama traktortehnikas vadītāja braukšanas mācību atļauja, ja to rīcībā nav transportlīdzekļu vai traktortehnikas vadītāju apliecība. To izsniegs Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra (VTUA), un samaksa par pakalpojumu būs 13,60 eiro.

Tiks precizēts arī traktortehnikas apmācību pakalpojuma nosaukums. Izglītības iestādes, kuras apmāca traktortehnikas vadītājus, līdz šim izņēma mācību atļauju. Pēc noteikumu stāšanās spēkā mācību atļauja tiks aizstāta ar mācību karti. Līdz ar to izglītības iestādēm būs jāmaina mācību atļauja pret mācību karti, un šā pakalpojuma cena būs nevis 99,60 eiro (par atkārtotu mācību karti izglītības iestādēm un komersantiem), bet gan 24,48 eiro (par mācību atļaujas nomaiņu pret mācību karti).

Plānots samazināt cenu par elektroniskās izziņas izsniegšanu no valsts informācijas sistēmas par traktortehniku vai tās piekabi. Patlaban pakalpojuma cena ir 7,10 eiro par vienu elektronisko izziņu, bet pēc noteikumu spēkā stāšanās par vienu elektroniskā formāta izziņu būs jāmaksā 1,98 eiro.

Plānots mainīt viena mēneša abonēšanas maksu komersantiem par valsts informācijas sistēmas starpsistēmu datu apmaiņu. Izvērtējot komersantu vidējo informācijas pieprasījuma apmēru mēnesī, abonēšanas maksu iecerēts paaugstināt no 121 eiro līdz 240 eiro mēnesī.

Grozījumi noteikumos “Valsts tehniskās uzraudzības aģentūras maksas pakalpojumu cenrādis” vēl jāapstiprina valdībai.

LA.lv