Laukos
Politika

Plāno noteikt detalizētu kārtību vīrusa izraisītas liellopu infekcijas slimības likvidēšanai 0

Foto-LETA

Latvijā plānots noteikt detalizētu kārtību vīrusa izraisītas liellopu infekcijas slimības – nodulārā dermatīta – likvidēšanas un draudu novēršanas kārtību, liecina noteikumu projekts, ko ceturtdien plānots nodot starpinstitūciju saskaņošanai.

Zemkopības ministrija (ZM) norāda, ka līdz šim vairāku epizootisko slimību, tostarp nodulārā dermatīta, profilakses un apkarošanas pasākumu kopums liellopiem bija noteikts citos Ministru kabineta (MK) noteikumos, kuri nenoteica detalizētu nodulārā dermatīta uzliesmojuma likvidēšanas un draudu novēršanas kārtību, detalizētus liellopu īpašnieku vai turētāju, pilnvaroto veterinārārstu un valsts pārvaldes iestāžu pienākumus, kā arī liellopu, to spermas, olšūnu, embriju, blakusproduktu, piena un tā produktu pārvietošanas ierobežojumus.

Tāpēc sagatavots jauns MK noteikumu projekts, kas aptver visas situācijas, kas saistītas ar nodulārā dermatīta uzliesmojuma likvidēšanu un draudu novēršanu. Tajā noteikti arī liellopu, to spermas, olšūnu, embriju, blakusproduktu, piena un tā produktu pārvietošanas ierobežojumi, transportlīdzekļu tīrīšanas, mazgāšanas un dezinfekcijas kārtība, slimību profilakses un apkarošanas pasākumos iesaistīto institūciju un personu rīcība un pienākumi.

Turpmāk liellopu kautuvēm, gaļas pārstrādes uzņēmumiem un kaušanas pakalpojumu ņēmējiem, kā arī liellopu īpašniekiem vai turētājiem nodulārā dermatīta uzliesmojuma gadījumā būs jāievēro prasības, kas noteiktas Eiropas Komisijas 2016.gada 15.novembra īstenošanas lēmumā par dzīvnieku veselības kontroles pasākumiem saistībā ar nodulāro dermatītu dažās dalībvalstīs.

Tostarp noteiktas prasības, kas Latvijā jāizpilda, lai sagatavotu, apstiprinātu un īstenotu nodulārā dermatīta vakcinācijas programmu, kā arī prasības, kas jāizpilda, lai notiktu dzīvnieku, to produkcijas un dzīvnieku izcelsmes produktu tirdzniecība starp Latviju un trešajām valstīm vai Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm. Tāpat noteikta liellopu, to neapstrādāto izcelsmes blakusproduktu un neapstrādātu liellopu ādu virzīšanas procedūra un prasības transportlīdzekļu tīrīšanai, mazgāšanai un dezinfekcijai, pārvietojot liellopus, to neapstrādātos blakusproduktus vai neapstrādātas liellopu ādas.

MK noteikumu projekts “Nodulārā dermatīta likvidēšanas un draudu novēršanas kārtība” vēl jāskata valdībā.

LA.lv
LA
Laukos.lv
Laukos
Vai apdraudēta bezmaksas piena un augļu izdale skolās? Briselē spriedīs par programmas finansējumu
9 stundas
LA
Laukos.lv
Laukos
Viedoklis. Ukraiņu olu rēgs klīst pa Latviju
9 stundas
AT
Agro Tops
Laukos
Amerikāņi atjauno ‘Massey Ferguson’ traktorus
11 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

DK
Dace Kokareviča
Kultūra
Olande un Maļorka vai Ālandi un Maljorka? Mainās īpašvārdu rakstība
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Taksistu konflikts lidostā: policija sāk lietvedību
3 stundas
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Juris Lorencs: Latvijas neatkarības garants esam tikai mēs paši 1
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Avārijā uz Ventspils šosejas gājis bojā autovadītājs
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
Latvijas uzņēmuma interesēs mēģināts uzpirkt Lietuvas Bruņoto spēku virsnieku
2 stundas