Laukos
Politika

Plāno noteikt plašāku biedrību loku Zivju fonda atbalsta līdzekļiem0

Foto: LETA

Plāno paplašināt biedrību loku, kuras var pretendēt uz Zivju fonda finansējumu atsevišķos pasākumos saistībā ar zivju resursu izmantošanu un aizsardzību, paredz ceturtdien Valsts sekretāru sanāksmē izsludinātie grozījumi noteikumos “Zivju fonda nolikums”.

Zemkopības ministrija (ZM) anotācijā norāda, ka patlaban dota nepilnīga definīcija biedrībām, kuras var iesniegt projektus izskatīšanai Zivju fonda padomē

Turpmāk projektus plānots ļaut iesniegt ne tikai biedrībām, kuru darbības mērķi atbilst projekta iesniedzēja statusam – zivju resursu izmantošanai un aizsardzībai -, bet arī tādām biedrībām, kuru Zivju fonda atbalsta saņemšanai iesniegtā projekta mērķi ir atbilstoši šim statusam. Turklāt jānosaka, ka biedrības un projekta mērķi ir saistīti ne tikai ar zivju resursu izmantošanu un aizsardzību, bet arī dabas resursu ilgtspējas nodrošināšanu, kā arī sabiedrības izglītošanu minētajās jomās un zivju resursu izmantošanas tradīciju un kultūrvēsturisko aspektu atspoguļojumu.

ZM uzsver, ka tiesiskā regulējuma izmaiņas sekmētu biedrību aktivitāti, kā arī ļautu Zivju fonda atbalsta saņemšanai iesniegt projektus, kas aptvertu plašāku tematu loku.

Grozījumi MK noteikumos vēl jāapstiprina valdībai un Saeimai, un tie stāsies spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Jau ziņots, ka Zivju fonds ir valsts budžetā kārtējam gadam ZM apakšprogrammai “Zivju fonds” piešķirtā dotācija no vispārējiem ieņēmumiem, kā arī fizisko un juridisko (arī ārvalstu) personu ziedojumi un dāvin

LA.lv