Laukos
Politika

Plāno samazināt administratīvo slogu pārtikas uzņēmumiem, kuri sāk darbību savās telpās0

Foto: Pixabay

Pārtikas uzņēmumiem, kuri sāk darbību savā īpašumā esošās telpās, turpmāk Pārtikas un veterinārajam dienestam (PVD) nebūs jāiesniedz īpašuma tiesības apliecinošu dokumentu kopijas un tādējādi tiem mazināsies administratīvais slogs, paredz starpinstitūciju saskaņošanai nodotie grozījumi pārtikas uzņēmumu atzīšanas un reģistrācijas kārtībā.

Pašreizējais noteikumu regulējums nenodrošināja PVD tā funkciju izpildei nepieciešamo informāciju gadījumos, kad nekustamā īpašuma telpu nomnieks, kuram nekustamā īpašuma tiesības nav nostiprinātas zemesgrāmatā, var izmantot šo nekustamo īpašumu komercdarbībai. Tāpēc turpmāk plānots noteikt kārtību, kādā PVD dienests sadarbojas ar Valsts zemes dienestu vai Tiesu administrāciju, lai nepieciešamo informāciju iegūtu elektroniski.

PVD informāciju par nostiprinātajām tiesībām iegūs, ieskatoties valsts vienotajā datorizētajā zemesgrāmatā pēc personas norādītās nekustamā īpašuma identificējošās informācijas.

Pārtikas uzņēmumam, iesniedzot PVD iesniegumu uzņēmuma atzīšanai vai reģistrācijai, tam būs jāpievieno dokumenta kopiju, kas apliecina tiesības darboties attiecīgajās telpās.

Tiesības darboties attiecīgās telpās būs jāapliecina tikai tiem pārtikas uzņēmumiem, kuru īpašuma tiesības nav nostiprinātas zemesgrāmatā.

Grozījumi pārtikas uzņēmumu atzīšanas un reģistrācijas kārtībā paredz arī noteikt kārtību, kādā PVD apstrādā personas datus, nosaka datu apstrādes mērķus un glabāšanas termiņus. PVD būs pienākums informēt dokumentu iesniedzēju par datu apstrādes kārtību un mērķiem.

Grozījumi Ministru kabineta noteikumos “Pārtikas uzņēmumu atzīšanas un reģistrācijas kārtība” stāsies spēkā pēc to apstiprināšanas valdībā.

LA.lv
LA
Laukos.lv
Laukos
“Zemnieku saeima” rīkos valstsvīru vizīti uz Zemgales uzņēmumiem
16 stundas
LE
LETA
Laukos
ZM sola arī turpmāk nodrošināt pilnvērtīgu un uz attīstību vērstu Lauku atbalsta dienesta darbību 1
1 diena
LA
LA.LV
Laukos
Jaunajā ražas sezonā LDZ gatavs nodrošināt maksimāli efektīvus pārvadājumus
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Vai reģionālās augstskolas saglabāsies? Saruna ar Ventspils Augstskolas rektoru Kārli Krēsliņu
3 stundas
LA
LA.LV
Dabā
Septiņas dienas valdīs vasarīgi silti laika apstākļi: jaunākā prognoze
6 stundas
FG
Franks Gordons
Pasaulē
Franks Gordons: Mostas “slēpti ārzemju aģenti”
4 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO: “Liepāja” un “Ventspils” soļo tālāk, “RFS” sāpīgs zaudējums un Eirokausu sezonas beigas
1 stunda
LA
LA.LV
Ekonomika
Kādi izskatīsimies vecumā: “FaceApp” tapusi Krievijā. Vai tā ir droša?
1 stunda