Laukos
Politika

Plāno veidot Baltijas Dzīvnieku labturības tīklu0

Foto LETA

Baltijas Dzīvnieku labturības tīkla (Baltic Animal Welfare Network) izveide veicinātu dzīvnieku labturības pētījumu attīstību Latvijā, piektdien sanāksmē par šī tīkla izveidi atzina klātesošie eksperti.

“Klātesošie apliecināja, ka iesaistīšanās šajā projektā veicinātu dzīvnieku labturības pētījumu attīstību Latvijā, kā arī dotu iespējas piedalīties starptautiskos uz dzīvnieku labturību vērstos izpētes projektos un sniegtu atbalstu nozarei ar dzīvnieku labturību saistītos jautājumos,” pēc sanāksmes norādīja Zemkopības ministrijā (ZM).

Vienlaikus ministrijā atzīmēja – tā kā Baltijas Dzīvnieku labturības tīkla izveide ir jauna aktivitāte, iesaistītajām pusēm vēl ir jāpārskata un jāvērtē pieejamā kapacitāte no cilvēkresursu un no pieejamā budžeta viedokļa, lai projektu attīstītu.

Jau ziņots, ka ZM šodien notika tikšanās ar Latvijas Lauksaimniecības universitātes un Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta “BIOR” pārstāvjiem, lai pārrunātu nākotnes plānus un rīcību saistībā ar Baltijas Dzīvnieku labturības tīkla izveidi un Ziemeļu sadarbības tīkla (NordCAW) saziņai par dzīvnieku labturību darbības organizēšanu.

Ziņots arī, ka Ziemeļvalstu tīkla dzīvnieku labturības tīkla mērķis ir atvieglot saziņu par dzīvnieku labturību starp zinātni, iestādēm, galvenajiem ražotājiem un plašāku sabiedrību Ziemeļvalstīs.

NordCAW tīklu sāka Dzīvnieku labturības centri Dānijā, Somijā, Norvēģijā un Zviedrijā. Kopš tā laika tā ir paplašinājusies, iekļaujot arī citas Ziemeļvalstis, piemēram, Islandi, Farēru salas un Baltijas valstis – Igauniju, Latviju un Lietuvu. NordCAW misija ir Ziemeļvalstu un Eiropas puslodes ziemeļvalstu dzīvnieku labturības paziņošana.

LA.lv