Laukos
Politika

Plūdu risku samazināšanai atjaunota Zvidzienas poldera sūkņu stacija0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto; LETA/Evija Trifanova

Ekspluatācijā pieņemta VSIA “Zemkopības ministrijas nekustamie īpašumi” (ZMNĪ) pārbūvētā Zvidzienas poldera sūkņu stacija Madonas novada Ošupes pagastā, informē Zemkopības ministrijā.

Pārbūve veikta, izmantojot Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalsta līdzekļus, kas 2014.-2020. gada plānošanas periodā paredzēti valsts nozīmes meliorācijas infrastruktūras atjaunošanai. Projekta kopējās izmaksas bija 1,4 miljoni eiro. Sūkņu stacijas pārbūves rezultātā no plūdu riskiem ir pasargāti apkaimes iedzīvotāji un lauku teritorija 2265 ha platībā.

Zvidzienas poldera sūkņu stacijai pēdējos 25 gados nebija veikti būtiski atjaunošanas pasākumi – stacija bija nolietota. Īstenojot sūkņu stacijas pārbūvi, veikta pastāvošās sūkņu stacijas konstrukciju demontāža, tās vietā izbūvējot ēku ar sūkņu kameru, sanesumu aizturēšanas restēm un sanesumu restu automātiskās tīrīšanas iekārtu.

Ir izbūvēti arī jauni spiedvadi un uzstādīti jauni sūkņi ar automātisko vadības sistēmu un reaktīvās jaudas kompensācijas iekārtu.

Arī 2019. gadā ZMNĪ turpina īstenot plūdu risku lauku teritorijās samazināšanai paredzētos darbus – valstij piederošu hidrotehnisko būvju atjaunošanu un pārbūvi, kā arī valsts nozīmes ūdensnoteku atjaunošanu, ieguldot ERAF un valsts finansējumu.

Realizējot valstij piederošu hidrotehnisko būvju atjaunošanu un pārbūvi, tiek novērsti vai samazināti plūdu riski, lauku apvidos pasargājot no plūdiem iedzīvotājus un viņiem piederošās būves, saimniecības un tehniku, kā arī lauksaimniecības un meža zemes, autoceļus u.c. infrastruktūras objektus. Kopumā ERAF atbalsta pasākumam “Samazināt plūdu riskus lauku teritorijās” 2014.-2020. gadā Latvijā paredzēti 43,4 miljoni eiro.

LA.lv
LE
LETA
Laukos
“Iļģuciema kvasa” ražotājam pērn palielinājies gan apgrozījums, gan peļņa
13 stundas
LE
LETA
Laukos
Latvijā saražotā alus apmērs turpina pieaugt
15 stundas
AT
Agro Tops
Laukos
Cik ienesīgi audzēt lucernu kukurūzas rindstarpās?
15 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Negribēja nogalināt draugu…Jaunietim piespriež astoņus gadus cietumā 1
5 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO: Sevastova Jūrmalas WTA turnīru sāk ar pārliecinošu uzvaru
5 stundas
LL
LETA, LA.lv
Ekonomika
Reiram būs jālemj par mutisku aizrādījumu VID vadītājai Jaunzemei. Ministrija skaidro iemeslus
10 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. “Nervu sabrukums, parādi līdz ausīm…” Kokneses kokaīna lietā aizturētais garāžas saimnieks izlaists no cietuma
4 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO: Aļonas brīvais kritiens turpinās – Ostapenko izgāžas arī Jūrmalā
4 stundas