Laukos
Bizness

“Pobeda Confectionery” Ventspils šokolādes ražotnē investē divus miljonus eiro0

Uzņēmuma ražotnē Ventspilī. Foto: LETA

Krievijas šokolādes fabrikas “Pobeda Vkusa” filiāle Ventspilī SIA “Pobeda Confectionery” jaunā ražošanas līnijā investēti divi miljoni eiro, līdz ar to kopējasi investīciju apjoms ražotnē pārsniedzis desmit miljonus eiro, informē uzņēmumā.

Pēc jaunās līnijas atvēršanas konditorejas fabrika gadā spēs saražot līdz 10 000 tonnu šokolādes un konfekšu, aptuveni 25-30% no visa apjoma būs šokolādes konfektes.

Kā norāda uzņēmumā, jau pirms jaunās līnijas atvēršanas “Pobeda Confectionery” ievērojami palielinājusi pārdošanas apjomus. Šā gada 1.ceturksnī, salīdzinājumā ar to pašu laika periodu pirms gada, ieņēmumi pieauguši par 169%. Teicami klājies jaunu tirgu apgūšanā aiz ES robežām, kur apgrozījums trīskāršojies. Uzņēmums no Ventspils fabrikas eksportē produkciju uz tādām valstīm kā Vācija, ASV, Bulgārija, Ungārija, Kipra un Saūda Arābija.

“Pateicoties pareizi izvēlētai attīstība stratēģijai, izdevies strauji pieaudzēt pārdošanas apjomus un turpināt fabrikas paplašināšanu. Šobrīd darbinieku skaits uzņēmumā jau pieaudzis līdz 29 cilvēkiem un, turpinoties attīstībai, varēsim radīt aizvien jaunas darba vietas,” informēja uzņēmuma valdes priekšsēdētāja Olga Muravjova.

Patlaban Ventspils fabrikā tiek izgatavota vairāk nekā desmit veidu šokolāde, daļa produkcijas ir nopērkama veikalu tīklos “Top!”, “Lats”, “Elvi”, “Vesko” un “Mego”, bet “Rimi” un “Maxima” lielveikalos kopš 2016.gada oktobra notiek kampaņveidīga produkcijas pārdošana.

Pircēju iecienītākie produkti ir rūgtā šokolāde, deserata šokolāde, konfektes “Lāču ģimene”, suflē konfektes “Laimes putns”, rūgtā šokolāde ar stēviju un klasiskās trifeles.

Kā ziņots, “Pobeda Confectionery” ražotne Ventspils brīvostas teritorijā tika atklāta 2016.gada februārī. Izdevīgo muitas noteikumu dēļ produkcija sākotnēji tika sūtīta galvenokārt uz ASV tirgu, bet patlaban 70% tiek realizēti Eiropas Savienības valstīs, kā arī Dienvidamerikā un Tuvajos Austrumos.

“Pobeda Confectionery” šokolādes fabrikā Ventspilī sākotnēji ieguldīja aptuveni 4,75 miljonus eiro, bet otrajā posmā plānotas vēl 9,5 miljonu investīcijas. 2000.gadā dibinātā kompānija “Pobeda Confectionery” ir viena no lielākajām Krievijā. Tās ražotne atrodas Maskavas pievārtē 35 000 kvadrātmetru platībā un nodarbina vairāk nekā 700 darbinieku. Galvenā produkcija – šokolādes konfektes, tāfelītes un trifeles – tiek eksportēta uz 20 valstīm.

SIA “Pobeda Confectionery” dibināta 2014.gada 1.aprīlī un atrodas Ventspils Augsto tehnoloģiju parkā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 3000 eiro, tas pieder trim Krievijas pilsoņiem – Andrejam, Vitālijam un Olgai Muravjoviem, liecina “Firmas.lv” informācija.

LA.lv