Laukos
Politika

Preiļos notiks konference “Stipri reģioni, stipra valsts!”0

Foto: LETA/Lita Krone

Zemkopības ministrija (ZM) un Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) šodien Latgales lauksaimniekiem, uzņēmējiem un iedzīvotājiem rīkos konferenci “Stipri reģioni, stipra valsts!”.

Konference notiks Preiļu novada kultūras centrā Raiņa bulvārī 28, Preiļos un sāksies plkst.11.

Konferences mērķis ir diskutēt ar zemniekiem, uzņēmējiem un iedzīvotājiem par Latvijas reģionu turpmāko attīstību pēc 2020.gada – nākamajā ES plānošanas periodā no 2021. līdz 2027. gadam. Konferences “Stipri reģioni, stipra valsts!” diskusijās piedalīsies ZM, Lauku atbalsta dienesta (LAD) un LLKC eksperti.

Zemkopības ministrs iepriekš teica, ka konferenci plānots aizvadīt kā plašu diskusiju zemnieku, lauku uzņēmēju un visu citu aktīvo reģionu iedzīvotāju vidū par Latvijas lauku attīstības prioritārajiem virzieniem.

“Bez Briseles regulām ir ļoti daudz procesu, ko mēs paši valsts mērogā varam noteikt. Lai pieņemtie lēmumi, tostarp normatīvu bāze, tiktu veidota atbilstoši lauksaimniecības nozares aktuālajām vajadzībām, ir svarīgi dzirdēt reģionu iedzīvotāju un uzņēmēju viedokli, redzējumu, izprast problemātiku, lai valsts var rīkoties. Tieši tādēļ ir nepieciešama lauksaimnieku, lauku uzņēmēju un iedzīvotāju līdzdalība, jo jaunajam Latvijas Kopējās lauksaimniecības politikas stratēģiskajam plānam 2021.-2027. gadam ir jāietver visas mūsu prioritātes – efektīvāka un konkurētspējīgāka saimniekošana, kas paaugstinās ieņēmumus un labklājību, kā arī gādāšana par paaudžu nomaiņu, bez kā Latvijas lauku nākotne nav iedomājama,” uzsvēra Gerhards.

Konferences “Stipri reģioni, stipra valsts!” šopavasar notiek Kurzemē, Zemgalē, Latgalē un Vidzemē.

LA.lv