Bizness, Piena pārstrāde

“Preiļu siera” peļņa pērn – 1,177 miljoni eiro

Piena pārstrādes uzņēmums “Preiļu siers” pagājušajā gadā strādāja ar 57,752 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 7,8% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt peļņa samazinājās par 5,1% un bija 1,177 miljoni eiro, liecina “Firmas.lv” dati.

Savukārt “Preiļu siers” konsolidētais apgrozījums pērn bijis 56,632 eiro, kas ir par 10,7% mazāk nekā gadu iepriekš, bet koncerna peļņa samazinājās 2,7 reizes un bija 1,223 miljoni eiro.

“Preiļu siers” vadības ziņojumā teikts, ka 2016.gadā uzņēmums iepirka un pārstrādāja 167,3 tūkstošus tonnu piena un saražoja 8990,8 tonnas siera, 5089,7 tonnas sūkalu pulvera un 5313,5 tonnas vājpiena pulvera.

Nododot ekspluatācijā sūkalu pulvera ražotni, uzņēmums pērn atrisināja svarīgāko vides aizsardzības prasību – kompānijas darbība norit saskaņā ar 2011. gada 02. februārī saņemto atļauju A kategorijas piesārņojošai darbībai. Savukārt jaunā tvaika katla uzstādīšana ļāvusi būtiski samazināt gāzes patēriņu un par vairāk nekā 60% samazināt ogļskābās gāzes (CO2) izmešu daudzumu.

Uzņēmuma vadība norāda, ka pašreizējais “Preiļu siers” finanšu stāvoklis ir vērtējams kā stabili augošs. Iepriekšējos gados kompānija ir veikusi nopietnus ieguldījumus tehnoloģiskā procesa modernizācijā, efektīvā izejvielas izlietošanā un būtiskā ražošanas izmaksu samazināšanā, kas dod iespēju jebkurā brīdī, mainoties tirgus situācijai un pieprasījumam, ražot vienu vai otru eksporta produktu.

Šajā gadā “Preiļu siers” plāno iegūt pārtikas drošības vadības standarta FSSC 22 000 sertifikātu, kā arī pabeigt teritorijas labiekārtošanu un apgūt jaunus tirgus. Tāpat uzņēmums ir iecerējis apgūt arī jaunus eksporta tirgus un strādāt pie tā, lai pēc iespējas vairāk iepirktu pienu un maksimāli noslogotu ražošanas iekārtas. Tāpat uzņēmums plāno saglabāt stabilās pozīcijas piensaimniecībā, kā arī noturēt lielākā siera eksportētāja statusu valstī.

“Preiļu siera” produkcija pārsvarā tiek eksportēta uz Vāciju, Nīderlandi, Poliju un vairākām Āzijas valstīm, kas uzņēmumam nodrošina lielākā siera eksportētāja statusu Latvijā. Uzņēmuma ilggadējs vadītājs ir Jāzeps Šņepsts.

Pievienot komentāru