Laukos
Bizness

“Preiļu siers” pērn nopelnījis 1,1 miljonu eiro 0

Piena pārstrādes uzņēmums AS “Preiļu siers” pērn strādāja ar 59,913 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 3,7% vairāk nekā gadu iepriekš, tikmēr peļņa samazinājās par 6% – līdz 1,107 miljoniem eiro, liecina informācija “Firmas.lv”.

Uzņēmuma vadības ziņojumā teikts, ka aizvadītais gads piena ražošanas un pārstrādes nozarē raksturojams ar samērā stabilām, pietiekami augstām piena iepirkuma cenām, bet tajā pašā laikā ievērojamām svārstībām piena pārstrādes produktu pārdošanas cenās.

Vienlaikus vadība uzsver, ka, neraugoties svārstībām piena pārstrādes produktu pārdošanas cenās, aizvadītais gads esot bijis viens no veiksmīgākajiem gadiem “Preiļu siers” darbības vēsturē, jo iepirktas 129 000 tonnas piena, 10 407 tonnas vājpiena, kā arī saražotas 10 103 tonnas siera un 5712 tonnas sūkalu pulvera.

Pērn uzņēmums nodeva ekspluatācijā sūkalu pulvera ražotni, atrisinot svarīgāko vides aizsardzības prasību. Savukārt jaunā tvaika katla uzstādīšana ļāvusi būtiski samazināt gāzes patēriņu un par vairāk nekā 60% samazināt CO2 izmešu daudzumu.

“Preiļu siers” kā turpmākās attīstības prioritātes izvirzījis nostiprināt piena pārstrādes līdera pozīciju un būt vadošajam industriālo piena produktu ražotājam Latvijā.

Jau vēstīts, ka “Preiļu siers” 2016.gadā strādāja ar 57,752 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 7,8% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa samazinājās par 5,1% un bija 1,177 miljoni eiro.

“Preiļu siers” ir reģistrēts 1991.gadā, un uzņēmuma pamatkapitāls ir 5,146 miljoni eiro. Uzņēmuma ilggadējais valdes priekšsēdētājs ir Jāzeps Šņepsts.

LA.lv
MG
Mārīte Gailīte
Laukos
Dzīvā mulča? Jaunas tehnoloģijas nezāļu ierobežošanai biosaimniecībās
12 stundas
LE
LETA
Laukos
“Brīvā viļņa” akciju atpirkšanas obligātajā piedāvājumā cena plānota 0,87 eiro par akciju
12 stundas
LA
Laukos.lv
Laukos
Viedoklis. Alus nozarē nav pamata pārmērīgam optimismam
13 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

Raivis Šveicars
Ekonomika
Tiešām ir tik slikti? LA pārbauda jauno televīziju piedāvājumu
4 stundas
LE
LETA
Sports
KHL atsākas aizraujoši: Daugaviņam 1+2, divi “hat trick”, SKA ieiet vēsturē
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Bordāns nosauc jaunās valdības prioritātes
6 stundas
AG
Andris Grīnbergs
Latvijā
Vai Dziesmu un deju svētku biļetes būtu jāsadala izlozē?
2 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Ceļā pēc dzimšanas dienas kūkas traģiski iet bojā pāris. Meita nespēj noticēt policistu sacītajam
3 stundas