Laukos
Piensaimniecība

“Preiļu siers” pērn panācis apgrozījuma un peļņas kāpumu0


“Preiļu siers” vadītājs Jāzeps Šnepsts
“Preiļu siers” vadītājs Jāzeps Šnepsts
Foto – Ivars Bušmanis

Piena pārstrādes uzņēmums AS “Preiļu siers” pagājušajā gadā strādāja ar 61,347 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 2,4% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt peļņa pieauga par 33,5% – līdz 1,477 miljoniem eiro, liecina informācija “Firmas.lv”.

Uzņēmuma vadības ziņojumā teikts, ka aizvadītajā gadā kompānija iepirka 146 984 tonnas piena, 9857 tonnas vājpiena, kā arī saražoja 13 537 tonnas siera un 7657 tonnas sūkalu pulvera.

Vadība arī uzsver, ka, nododot ekspluatācijā sūkalu pulvera ražotni, uzņēmums ir atrisinājis svarīgāko vides aizsardzības prasību – uzņēmuma darbība norit saskaņā ar 2011.gada 2.februārī saņemto atļauju A kategorijas piesārņojošai darbībai. Savukārt jaunā tvaika katla uzstādīšana ļauj būtiski samazināt gāzes patēriņu un par vairāk nekā 60% samazināt ogļskābās gāzes (CO2) izmešu daudzumu.

Komentējot turpmākās darbības plānus, vadība norāda, ka “Preiļu siers” turpina darbu pie notekūdeņu priekšattīrīšanas sistēmas darbības izbūves. Savukārt siera cehā plānots uzstādīt siera bloku atkārtošanas robotu, lai samazinātu cilvēku roku darbu.

“Preiļu siers” kā attīstības prioritātes ir izvirzījis joprojām būt vadošais industriālo produktu ražotājs Latvijā. Tāpat šogad plānots strādāt pie iekšējo vadības un kontroles procesu uzlabošanas, par ko nolemts pērn, kā arī jaunas grāmatvedības uzskaites un analīzes programmas ieviešanas.

“Preiļu siers” ir reģistrēts 1991.gadā, pamatkapitāls ir 5,146 miljoni eiro. Uzņēmuma ilgadējs vadītājs ir Jāzeps Šņepsts.

LA.lv