Laukos
Politika

Prezentēs lauksaimniecībā izmantojamo zinātnisko pētījumu projektus0

Foto: LETA

Zemkopības ministrijā nākamnedēļ tiks prezentēti lauksaimniecībā izmantojamo zinātnisko pētījumu projekti, informēja ministrijā.

Pirmajā pasākuma norises dienā, 5.decembrī, plānotas prezentācijas par lauksaimniecības un lopkopības tēmām, tostarp aramzemes un ilggadīgo zālāju apsaimniekošanas radīto siltumnīcefekta gāzu (SEG) emisiju un oglekļa dioksīda (CO2) piesaistes uzskaites sistēmas pilnveidošanu un atbilstošu metodisko risinājumu izstrādāšanu.

Tāpat iecerēts prezentēt pētījumu projektus par tādām tēmām kā minimālās augsnes apstrādes ietekme uz augsnes auglības saglabāšanu, kaitīgo organismu attīstību un izplatību, ražu un tās kvalitāti bezmaiņas sējumos un lopbarības pākšaugu izēdināšanas zootehnisko un ekonomisko efektivitāti atgremotājdzīvnieku gaļas ražošanai, vietējo apdraudēto šķirņu efektīvās populācijas apjoma ietekmi uz inbrīdinga pieaugumu un barības līdzekļu un barības vielu sagremojamības pētījumi jēriem, lietojot dažādas barības līdzekļu izbarošanas tehnoloģijas.

Tāpat plānots runāt par barības vielu konversiju un optimālo kopproteīna līmeni slaucamo govju barības devās piesārņojuma līmeņa samazināšanai un nacionālajā gēnu bankā uzkrātā Latvijas vietējo apdraudēto dzīvnieku šķirņu bioloģiskā materiāla gēnu bankas papildināšanu un izpēti.

Otrajā dienā, 6.decembrī, plānots runāt par pupu sēklgrauža un citu lauka pupu kaitēkļu monitoringu un ierobežošanas iespējām, kā arī sekos zinātnisko pētījumu projektu prezentācijas par dažādu kultūraugu ziedputekšņu sastāva noteikšanu biškopības produktos, divu dažādu insekticīdu efektivitātes pārbaudi smiltsērkšķu raibspārnmušas ierobežošanā.

Iecerēts runāt arī par lauksaimniecībai nozīmīgāko kukaiņu sugu sastopamību Latvijā, dzeltenās rūsas izplatību Latvijā un pasākumiem tās postīguma ierobežošanai.

Tāpat plānotas zinātnisko pētījumu projektu prezentācijas par lēmuma atbalsta sistēmas izmantošanu un pilnveidi kaitīgo organismu ierobežošanai integrētajā augļkopībā, ganību airenes pirmsselekcijas materiāla izvērtēšanu, graudaugu šķirņu izturību pret slimībām Latvijas agroklimatiskajos apstākļos un šķirņu saimniecisko īpašību novērtējumu.

Tam sekos zinātnisko pētījumu projektu prezentācijas arī par integrētai un bioloģiskai audzēšanai piemērotu ābeļu, plūmju un ķiršu šķirņu un potcelmu pārbaudi dažādos reģionos un to audzēšanas tehnoloģiju izstrādi, integrētai audzēšanai perspektīvo ogulāju šķirņu pārbaudi dažādos Latvijas reģionos un to audzēšanas tehnoloģiju izstrādi un pilnveidošanu, kā arī dārzeņu audzēšanu pamīšus slejās un augu atlieku pārstrādes produktu izmantošanu dārzeņu komercražošanā, nodrošinot bioloģisko daudzveidību un efektīvu resursu izmantošanu.

LA.lv
LE
LETA
Laukos
Lopkopības un putnkopības nozares uzņēmumu līderis pērn – “Putnu fabrika “Ķekava””
9 stundas
LE
LETA
Laukos
Kariņš tiksies ar lauksaimniecības organizāciju pārstāvjiem
10 stundas
IM
Ingrīda Mičāne
Laukos
Augu aizsardzības līdzekļu sarukumam līdzi nāk cits nepatīkams pārsteigums
10 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Valsts pārņems Rīgas un Ventspils ostas
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Darbam Ventspils brīvostas pārvaldes valdē plāno virzīt Boitmani, sasaukta ārkārtas sēde
9 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Somijas parlaments ievēlējis pasaulē jaunāko premjerministri
1 stunda
LE
LETA
Ekonomika
Lidosta “Rīga” izstāsies no Latvijas Tranzīta biznesa asociācijas 1
3 stundas
LA
LA.LV
Sports
Spiegu stāsti: Putins izpļāpājies, ka savulaik Krievija uzpirkusi bijušo FIFA prezidentu Blateru
1 stunda