Laukos
Bizness

Priekuļu kokapstrādes uzņēmums “Staļi” šogad notur apgrozījumu0

Foto – Shutterstock

Priekuļu novada kokapstrādes uzņēmums SIA “Staļi” šogad plāno apgrozījumu iepriekšējā gada līmenī, kas nozīmē apmēram 16 miljonu eiro rādītāju, teica valdes loceklis Jānis Strazdiņš.

“Staļi” apgrozījums pērn bija 16,367 miljoni eiro, kas ir par 1,3% vairāk nekā gadu iepriekš, bet uzņēmuma peļņa vairākkārt pieauga un sasniedza 3,127 miljonus eiro, liecina “Firmas.lv” informācija.

“Domāju, ka apgrozījums saglabāsies tāds pats, kāds bija iepriekšējā gadā,” teica Strazdiņš. Viņš paskaidroja, ka tas ir saistīts ar izmaiņām uzņēmuma klientu profilā, atsakoties no mazāk rentabliem klientiem un tā vietā lielāku uzmanību pievērošot klientiem ar augstāku rentabilitāti, lai gūtu lielāku peļņu.

“Staļi” galvenokārt eksportē produkciju uz Zviedriju, Norvēģiju, Dāniju, Itāliju, Vāciju, Igauniju un eksporta īpatsvars patlaban veido 90% no kopējā realizācijas apmēra. Šogad jauni eksporta tirgi nav apgūti, bet uzņēmums ir nostiprinājies esošajos tirgos.

Strazdiņš pastāstīja, ka uzņēmums nākamgad nav iecerējis īstenot vērienīgākus investīciju projektus, taču tāda iecere ir 2019.gadā, kad plānots iegādāties jaunas, efektīvākas tehnoloģiskās iekārtas. Iekārtu iegādē plānotais investīciju apmērs būs zināms vēlāk.

“Staļu” darbības profils ir logu un durvju sagatavju, mēbeļu plātņu, kā arī granulu ražošana. Produkcija galvenokārt tiek eksportēta uz Eiropas Savienības valstīm, granulas tiek realizētas Igaunijā, Holandē un Itālijā.

“Staļi” reģistrēti 1993.gadā Priekuļu pagasta “Ķingās”, to pamatkapitāls ir 5,418 miljoni eiro.

“Staļu” 100% kapitāldaļu īpašniece ir Igaunijas kompānija “Metsamaterjali Agentuur”.

LA.lv