Laukos
Piensaimniecība

“Sērenes piens” tēmēs tikai uz nišas produktiem0


Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls.
Reuters/Scanpix/LETA

SIA “Sērenes piens”, kas darbu Jaunjelgavas novadā sāks nākamnedēļ, sākotnēji pilnībā orientēsies uz eksportu.

SIA “Sērenes piens” biznesa modelis paredz, ka sākotnēji 100% produkcijas tiks ražota eksportam un tie būs nišas produkti.

“Eksporta tirgos galvenokārt piedāvāsim produktus ar garu realizācijas termiņu – Akavi tipa balto sieru un termizēto skābo krējumu,” stāsta “Sērenes piena” līdzīpašnieks Jānis Ruskis.

Savukārt nākotnē plānots ražot atsevišķus produktus arī vietējam tirgum, piemēram, biezpienu un biezpiena produktus. Akavi siers izvēlēts, pamatojoties uz tirgus pētījumiem.

“Mēs kā Latvijas uzņēmums no augstas kvalitātes izejvielām varam saražot augstvērtīgus produktus par saprātīgu cenu un veiksmīgi konkurēt ar Akavi tipa siera ražotājiem citās Austrumeiropas valstīs,” uzsver Ruskis.

Patlaban uzņēmums ir sarunu procesā ar vairākiem potenciālajiem klientiem, un jau novembrī tiks ražota testa partija pirmajiem klientiem – privātā zīmola turētājiem. Darbs ar klientūru no uzņēmuma mērķa tirgiem – Tālo Austrumu un Āzijas reģiona valstīm – prasa pacietību un ilgtermiņa investīcijas pārdošanas kanālu attīstīšanā, tāpēc tiek prognozēta pakāpeniska attīstība. Kompānijai esot visa nepieciešamā pieredze un zināšanas, lai spētu saražot arī HALAL sertifikāta prasībām atbilstošu produkciju.

“Esam neliels uzņēmums un plānojam saprātīgu, stabilu izaugsmi, vienlaikus elastīgi reaģējot uz tirgu piedāvātajām iespējām, lai būtu konkurētspējīgi,” tā Ruskis.

Ražotne izvietota Sērenē telpās, kas pirms tam piederēja maksātnespējīgajam uzņēmumam SIA “Latvian Dairy”. Ražotnes darbības atjaunošanā plānots ieguldīt aptuveni vienu miljonu eiro. SIA “Sērenes piens” īpašnieki ir Andris Eģītis un Jānis Ruskis, kuriem attiecīgi pieder 70 un 30% kapitāldaļu. Abi uzņēmuma īpašnieki ilgus gadus darbojušies pārtikas nozarē un guvuši ienākumus no savas profesionālās un privātās uzņēmējdarbības, kas arī ieguldīti “Sērenes piena” pamatkapitālā un investēti uzņēmuma attīstībā.

Andris Eģītis ir zvērināts advokāts, vienlaikus pildījis arī AS “Laima” (2009–2015) un AS “Gutta” (2008–2015) padomes locekļa pienākumus, bijis padomes loceklis Čehijas pārtikas ražošanas uzņēmumā “Hame s.r.o.” (2012–2016).

Saistītie raksti

Savukārt Jānis Ruskis pārtikas rūpniecībā strādājis AS “Laima” dažādos mārketinga un pārdošanas amatos, bijis uzņēmuma eksporta daļas vadītājs, bet no 2010. līdz 2014. gadam vadīja AS “Jaunpils pienotava” un līdz 2016. gadam bijis arī LPKS “Piena ceļš” izpilddirektors.

LA.lv
LA
Laukos.lv
Laukos
PVD atgādina par nepieciešamību vakcinēt mājdzīvniekus pret trakumsērgu
1 diena
SD
Sandra Dieziņa
Laukos
“Jaunpils pienotavas” valdi atstāj Raimonds Misa
1 diena
LA
Laukos.lv
Laukos
Apbalvoti konkursa “Sakoptākais mežs” uzvarētāji
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Eksperts par to, kas ir satraucoši un pat bīstami saistībā ar vēlēšanām Rīgā 2
3 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Petraviča par sirmgalves nāvi pansionātā: notikumi “Laucienē” prasa rūpīgu apstākļu izvērtēšanu 3
13 stundas
LA
LA.LV
Sports
Indrašim Jaroslavļā salauž degunu, bet tiesneši pārkāpumu nepamana
1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
Dombravu sadusmo kāds vārds tiešajā ēterā 3
3 stundas
SK
Skaties.lv
Pasaulē
Spānijā atdzīvināta sieviete, kurai sešas stundas bija apstājusies sirds
2 stundas