Laukos
Dārzeņi un augļi

Par diviem miljoniem eiro pārstrādās mellenes0


SIA “Pharmeko Lettland” direktors Alesandro Monezi stāsta, ka uzņēmums plānojis vairāk nekā divus miljonus eiro investēt ogu pārstrādes līnijas izveidošanai.
SIA “Pharmeko Lettland” direktors Alesandro Monezi stāsta, ka uzņēmums plānojis vairāk nekā divus miljonus eiro investēt ogu pārstrādes līnijas izveidošanai.
Foto: Karīna Miezāja

SIA “Pharmeko Lettland”, kas līdz šim aktīvi nodarbojās ar Latvijas meža ogu iepirkšanu, attīrīšanu un eksportu, galvenokārt piegādājot tās farmācijas uzņēmumiem, nolēmusi aktīvāk pievērsties arī ogu pārstrādei.

“Pēdējās trīs sezonas meža ogu iepirkšanai nebija īpaši labvēlīgas,” stāsta uzņēmuma direktors Alesandro Monezi. “Tādēļ esam iecerējuši lielāku uzmanību veltīt ogu pārstrādei. Jauno produktu vidū būs melleņu sula, ko galvenokārt piegādāsim pārtikas ražošanas uzņēmumiem, kā arī melleņu mizas, kas ir pieprasītas farmācijā.” Uzņēmuma direktors arī norādīja, ka lielākais tirgus jaunajai produkcijai būs Itālijā.

Dažādu iekārtu iegādē un uzstādīšanā uzņēmums iecerējis investēt vairāk nekā divus miljonus eiro. Daļa finansējuma iekārtu iepirkšanai piesaistīta ar Lauku atbalsta dienesta starpniecību no Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai – pakārtotās aktivitātes “Atbalsts ieguldījumiem pārstrādē” ietvaros.

Uzņēmums arī līdz šim ir īstenojis vairākus projektus, piesaistot Eiropas finansējumu. Tā rīcībā jau līdz šim ir bijušas mūsdienīgi aprīkotas noliktavas ar saldētavām un laboratoriju, kā arī ogu šķirošanas un attīrīšanas iekārtas.

Informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājās lapā liecina, ka šajā reizē SIA “Pharmeko Lettland” plāno iepirkt vairākas sulas un biezeņu koncentrācijas iekārtas, sulas ražošanas līniju, jaunu saldēšanas iekārtu, izsmidzināšanas kalti un citas iekārtas. Sulas ražošanas līnija uzņēmumam varētu izmaksāt ap 500 000 eiro, bet citas iekārtas – 220 000–300 000 eiro katra.

Saistībā ar jaunajām iecerēm uzņēmuma direktors prognozē SIA “Pharmeko Lettland” apgrozījuma pieaugumu. “Šo gadu pabeigsim ar 10–11 miljonu eiro lielu apgrozījumu, bet jau trīs līdz piecu gadu periodā plānojam apgrozījumu divkāršot,” tā Alesandro Monezi.

Saistītie raksti

SIA “Pharmeko Lettland” dibināta 2008. gadā. Tā nodarbojas ar ogu, sēņu un ārstniecības augu iepirkšanu, uzglabāšanu, pārstrādi un eksportu. Kompānijas pamatkapitāls ir 350 000 eiro. Kompānijas īpašnieki ir Nīderlandes “Stolk Medicinal Plants” (51%), Monezi (34%) un Itālijas “IL Sentiero S.A.S. Di Bianchessi Massimo E C” (15%), liecina “Firmas.lv” informācija. 2018. gadā kompānija strādāja ar 8,158 miljonu eiro apgrozījumu un 269 163 eiro peļņu.

LA.lv