Laukos
Politika

Projekta pieteikums uz papīra: novecojusi pieeja0


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto – Shutterstock

“LA” lasītājs Vilnis no Auces novada jautā, kādēļ atbalstam pasākumā “Kredītprocentu dzēšana” jāiesniedz nevis elektronisks, bet papīra formāta iesniegums, kur attiecīgās svarīgās aprēķinu ailes jāaizpilda ar roku, nevis elektroniski ievadot skaitļus formulās, līdz ar to palielinot kļūdas risku.

Kā atbild Lauku atbalsta dienestā (LAD), veidlapas papīra formātā klienti var iesniegt daudzos atbalsta pasākumos un šāda prasība nav noteikta tikai pasākumam “Kredītprocentu daļēja dzēšana”. Tomēr, ja ir jautājumi un neskaidrības par veidlapas aizpildīšanu un aprēķiniem, jāvēršas LAD klientu centros. Veidlapu var iesniegt arī elektroniski, bet tikai tad, ja klients izmanto elektronisko parakstu.

Šogad šim atbalstam primārie lauksaimniecības produkcijas ražotāji, lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības, lauksaimniecības produktu pārstrādes komersanti, pretendenti, kas darbojas zvejniecībā un zvejas produktu apstrādē, var pieteikties līdz 20. oktobrim. Atbalstu var saņemt pretendenti par laikā no 2016. gada 1. oktobra līdz 2017. gada 30. septembrim faktiski samaksātajiem īstermiņa aizdevuma vai ilgtermiņa aizdevuma, vai finanšu līzinga procentiem. Atbalsta apmērs ir summa, kas nepārsniedz aizdevuma gada procentu likmi 4% apmērā vai faktisko likmi, ja kredītprocentu likme ir mazāka par 4%.

Maksimālā atbalsta intensitāte nepārsniedz 90% no attiecināmo izmaksu apmēra, savukārt maksimālā atbalsta summa vienam pretendentam kārtējā gadā nepārsniedz 60 000 eiro.

Kā informē LAD, pērn lauksaimniekiem bija apstiprināti 1817 attiecīgie pieteikumi. Iesniegumi saņemti arī no kooperatīviem, pārstrādes uzņēmumiem, bet to bijis krietni mazāk. Pērn kopējais programmas publiskais finansējums bija desmit miljoni eiro, tai skaitā Eiropas Savienības līdzfinansējums 7,5 miljoni eiro un valsts līdzfinansējums 2,5 miljoni eiro.

Visas veidlapas un nosacījumi atrodami vietnē: www.lad.gov.lv/

LA.lv