Laukos

“Puratos Latvia” apgrozījums pērn nedaudz sarucis0


‘Pure Ametist’
‘Pure Ametist’
Foto – Dainis Bušmanis

Ogu un augļu pārstrādes uzņēmums SIA “Puratos Latvia” pagājušajā gadā strādāja ar 21,738 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 1,9% mazāk nekā gadu iepriekš, tikmēr peļņa pieauga par 39,9% un sasniedza 941 112 eiro, liecina informācija “Firmas.lv”.

Uzņēmuma vadības ziņojumā teikts, ka aizvadītajā gadā kompānija turpināja iepriekšējos gados uzsākto ražošanas procesu optimizāciju, ieviešot inovatīvas tehnoloģijas un veiksmīgi apgūstot Eiropas Savienības struktūrfondu finansējumu.

Vienlaikus vadība norāda, ka uzņēmums aizvadītajā gadā pētnieciskos darbus nav veicis. Uzņēmums savu attīstību saista ar ražošanas procesu automatizēšanu un efektivizēšanu. Pērn vidējais strādājošo skaits “Puratos Latvia” bija 187 darbinieki.

Vadības ziņojumā uzsvērts, ka uzņēmums neplāno novirzes no esošā attīstības mērķa, bet turpinās attīstīt savus produktus vietējā un ārvalstu tirgos.

Informācija “Firmas.lv” liecina, ka “Puratos Latvia” 2016.gadā strādāja ar 22,151 miljona eiro apgrozījumu, kas ir par 2,6% vairāk nekā 2015.gadā, savukārt kompānijas peļņa samazinājās par 2,8% un bija 672 467 eiro.

Uzņēmums reģistrēts 1994.gadā, un tā pamatkapitāls ir 1 659 350 eiro. “Puratos Latvia” nosaukums līdz 2012.gada augustam bija “Pure Food”.
2011.gada 27.aprīlī uzņēmuma īpašnieks Pēteris Žimants paziņoja par uzņēmuma pārdošanu Beļģijas privāta kapitāla uzņēmumam “Puratos Group NV”. “Puratos Group NV” ir starptautiska uzņēmumu grupa, kas gatavo izejvielas maizes ražotāju, kafijas un šokolādes industrijas uzņēmumiem.

LA.lv