Laukos
Bizness

“Puratos Latvia” šogad plāno kāpināt apgrozījumu0

Foto LETA

Ogu un augļu pārstrādes uzņēmums SIA “Puratos Latvia” šogad plāno audzēt apgrozījumu salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, sacīja kompānijas vadītājs Aigars Balodis.

Viņš gan pagaidām konkrēti neatklāja, kāds bija uzņēmuma apgrozījums aizvadītajā gadā, jo finanšu dati vēl nav apkopoti. “Izaugsmes iespējas joprojām pastāv, taču ir jābūt pacietīgiem. Tomēr mazāk neplānojam, esam iecerējuši augt,” viņš sacīja.

Informācija “Firmas.lv” liecina, ka “Puratos Latvia” 2016.gadā strādāja ar 22,151 miljona eiro apgrozījumu, kas ir par 2,6% vairāk nekā 2015.gadā, savukārt kompānijas peļņa samazinājās par 2,8% un bija 672 467 eiro.

Balodis atzīmēja, ka uzņēmums vairāk plāno augt esošajos pamata tirgos – Baltijas valstīs, Krievijā, Kazahstānā, Baltkrievijā, kā arī Somijā, Zviedrijā un Dānijā. Tāpat kompānija turpina piegādāt savu produkciju Beļģijai un Polijai, kas arī ir uzņēmuma fokusa tirgi.

Pēc Baloža teiktā, “Puratos Latvia” neizslēdz arī jaunu realizācijas tirgu piesaisti šogad, taču pagaidām tādi nav nākuši klāt.

Viņš arī pastāstīja, ka patlaban “Puratos Latvia” eksporta īpatsvars pārsniedz 70% no kopējās produkcijas realizācijas, un šādu realizācijas attiecību ārvalstu un vietējā tirgū arī plānots saglabāt.

Uzņēmums reģistrēts 1994.gadā, un tā pamatkapitāls ir 1 659 350 eiro, liecina “Firmas.lv” dati. “Puratos Latvia” nosaukums līdz 2012.gada augustam bija “Pure Food”.

2011.gada 27.aprīlī uzņēmuma īpašnieks Pēteris Žimants paziņoja par uzņēmuma pārdošanu Beļģijas privāta kapitāla uzņēmumam “Puratos Group NV”. “Puratos Group NV” ir starptautiska uzņēmumu grupa, kas gatavo izejvielas maizes ražotāju, kafijas un šokolādes industrijas uzņēmumiem.

LA.lv