Laukos
Dārzeņi un augļi

Pūrē stāstīs par zemeņu audzēšanas knifiem0

Foto – Timurs Subhankulovs

Jau tradicionāli jūlija sākumā zemeņu audzētājiem ir iespēja doties uz Tukuma novada Pūri un iepazīties ar dārza karalienes – zemenes – audzēšanas knifiem, informē Dārzkopības institūtā. Šogad pasākums notiks ceturtdien, 6.jūlijā, kad Pūrē notiks seminārs, kurā ikviens interesents varēs uzzināt par jaunākajiem pētījumiem zemeņu audzēšanā, kā arī apmeklēt izmēģinājumu laukus.

Seminārā būs iespēja uzzināt, kā ierīkot jauktos – zemeņu un pākšaugu – stādījumus, un kādi ir ieguvumi no šādiem stādījumiem. Tāpat seminārā būs iespēja uzzināt par zemeņu šķirņu pētījumiem Pūrē un Dobelē, par kaitēkļu apkarošanu un slimību ierobežošanu, kā arī iepazīties ar Dārzkopības institūta zinātnieku tehnoloģijām zemeņu audzēšanā.

Seminārā stāstīs arī par dārzkopju sasniegumiem pasaulē, par jaunumiem “frigo” zemeņu stādu audzēšanā firmā “Goossens Flevoplant” Nīderlandē un atziņām no starptautiskā zemeņu simpozija Kanādā.

Seminārā piedalīsies lektori no Dārzkopības institūta, Pūres Dārzkopības pētījumu centra, Latvijas Augu aizsardzības pētījumu centra, “FieldScience”, Latvijas šķirnes sēklas un citu firmu pārstāvji.
Semināra laikā būs aplūkojama zemeņu izstāde un notiks arī degustācija.

Pasākums notiks 6.jūlijā, sākums plkst.11 Pūres kultūras namā. Plašāka informācija Dārzkopības institūta mājaslapā.

Semināru organizē Dārzkopības institūts un Pūres Dārzkopības pētījumu centrs sadarbībā ar Pūres Dārzkopības izmēģinājumu staciju. Pētījumi par dārza pākšaugiem un to iespējām audzēt jauktajos stādījumos ar citiem kultūraugiem Pūrē tiek veikti Eiropas Savienības projekta “Eurolegume” ietvaros.

LA.lv