Laukos

“Putnu fabrika Ķekava” ik gadu plāno palielināt ražošanu par 10%0

Foto LETA

Latvijā lielākā putnu gaļas ražotāja AS “Putnu fabrika “Ķekava” ik gadu plāno palielināt saražotās produkcijas apmērus par 10%, atzina kompānijas valdes priekšsēdētājs Andrjus Pranckevičs.

Viņš norādīja, ka šogad kompānija ir piedzīvojusi pieprasījuma pieaugumu Latvijā un Baltijā, eksporta pieaugumu un jauna eksporta zīmola ieviešanu Zviedrijā. “Šāda apmēra pieprasījums ir vēl nebijusi pieredze mūsu uzņēmumam, tādēļ pašlaik veicam nopietnu darbu, lai palielinātu arī ražošanas kapacitāti. Jau šī gada septembrī ekspluatācijā tiks nodotas 17 atjaunotas broileru kūtis, no kurām 11 būs renovētas, savukārt sešas darbību uzsāks no jauna. Uzreiz pēc tam sāksim rekonstrukcijas nākamo posmu, renovējot vēl vairāk nekā 10 broileru kūtis. Mūsu mērķis ir palielināt saražotās produkcijas apmēru par 10% ik gadu,” viņš teica.

Pranckevičs pastāstīja, ka šā gada rudenī plānots papildināt arī produktu sortimentu un iepazīstināt pircējus ar jauniem produktiem un garšām. “2018.gadā mūsu produktu jaunumi ietver divus segmentus: pirmkārt, grila produkti ar jaunām garšām ar marķējumu “Audzēts bez antibiotikām”, ar kuriem jau iepazīstinājām pavasarī, un, otrkārt, pārstrādāto cāļa gaļas produkciju. Ar šiem produktiem iepazīstināsim pircējus rudenī,” teica kompānijas valdes priekšsēdētājs.

Pēc viņa sacītā, tāpat “Putnu fabrika Ķekava” piedalīsies Latvijas simtgades svinībās, prezentējot jaunu, simtgadei veltītu produktu iepakojuma dizainu.

Pranckevičs atgādināja, ka “Putnu fabrika Ķekava” galvenais produkts ir svaiga putnu gaļa, un kompānijas ieskatā svaigajai putnu gaļai ar paaugstinātu kvalitāti un marķējumu “Audzēts bez antibiotikām” ir lielākais izaugsmes potenciāls, jo tā atbilst pircēju pieprasījumam un uzņēmuma ražošanas pieejai.

Viņš atgādināja, ka “Putnu fabrika Ķekava” ir līderis arī marinētās gaļas segmentā Latvijā, kas ir sezonāls produkts. Pateicoties 2018.gada siltajai un garajai vasarai, pārdošanas rādītāji grila produktiem ir pieauguši par 10% salīdzinājumā ar aizvadīto gadu.

Vienlaikus viņš piebilda, ka augošs segments, kuram kompānija redz izaugsmes potenciālu, ir pārstrādātā putnu gaļas produkcija. “Latvijā pircēju iecienīts produkts ir dažāda veida desiņas, pēc kurām pieprasījums aizvien palielinās. Šoruden “Putnu fabrika Ķekava” prezentēs jaunumus tieši šajā segmentā, piedāvājot pircējiem jaunus produktus un garšas,” pastāstīja uzņēmuma valdes priekšsēdētājs.

Jau ziņots, ka “Putnu fabrika Ķekava” dibināta 1991.gadā, uzņēmuma pamatkapitāls ir 18 928 084 eiro. “Putnu fabrikas Ķekava” akciju kontrolpakete pieder Lietuvas holdingam “Linas Agro Group”, kas 2013.gada vasarā parakstīja vienošanos ar privātpersonām un juridiskām personām par 87% “Ķekavas”, 100% SIA “Broileks”, 100% SIA “Cerova” un 100% SIA “Lielzeltiņi” akciju un daļu iegādi.

LA.lv