Laukos
Lauku sēta

PVD: Aukstajā laikā saimniekiem vajadzētu atlikt mājlopu pārvadājumus 0

Foto: LETA, Edijs Pālens

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) aukstajā laikā aicina lauksaimniecības dzīvnieku turētājus pastiprināti rūpēties par dzīvniekiem, liecina PVD izvietotā informācija Zemkopības ministrijas (ZM) mājaslapā.

“Lauksaimniecības dzīvnieku turētājiem jārūpējas par dzīvniekiem, nodrošinot tos galvenokārt pietiekamā daudzumā ar barību un ūdeni,” uzsvērts dienesta paziņojumā.

Tāpat PVD aicina saimniekus aukstajā laikā atlikt dzīvnieku pārvadājumus. Situācijās, kad dzīvnieku pārvadājumus nav iespējams atcelt, transportlīdzeklī jānodrošina papildus pakaiši, kas pasargās dzīvniekus no aukstā vēja un sala.

PVD aicina arī citu dzīvnieku īpašniekus būt vērīgiem un atbildīgiem, rūpējoties par saviem dzīvniekiem.

Dienestā norāda, ka visvairāk aukstums un sals iedarbojas uz suņiem, it īpaši tiem, kuri tiek turēti ķēdēs un dzīvo tikai ārā. Suņus, kurus saimnieki pienācīgi neaprūpē, var uzskatīt par atstātiem bezpalīdzīgā stāvoklī un šāda darbība var tikt kvalificēta kā cietsirdīga izturēšanās pret dzīvnieku. “Jāatceras, ka pie zemas temperatūras, dzīvniekiem tāpat kā cilvēkiem nepieciešamas papildus kalorijas organisma sasildīšanai un dzīvības procesu uzturēšanai,” uzsver PVD.

PVD arī norāda, ka suni atļauts pastāvīgi turēt ārā, ja pēc tā genotipa vai fenotipa tas ir piemērots turēšanai āra apstākļos, nekaitējot suņa veselībai un labsajūtai. Piemēram, īsspalvainie, smalkas miesas būves suņi, neietilpst ārā turamo suņu kategorijā.

Dienestā arī aicina suņu būdas ir nosiltināt, lai dzīvniekus pienācīgi pasargātu no aukstuma iedarbības. Būdas ieeja jāaizsedz ar vēju un aukstumu aizturošu “aizkaru”. Tas palīdzēs saglabāt un noturēt ķermeņa siltumu. Turpretī guļvietu ieteicams noklāt ar biezu kārtu salmiem, sienu vai biezu segu. Aukstā laikā ārā dzīvojošam sunim jādod kalorijām bagātāka barība un jāpalielina barības deva. Ūdens suņa bļodā sasalst ātri, tāpēc pēc iespējas jādod iespēja padzerties siltu ūdeni.

Tomēr arī visi iepriekšminētie pasākumi nelīdz saglabāt suņa ķermeņa siltumu, ja temperatūra noslīd zemāk par -20 grādiem. Šādos laika apstākļos vismaz naktī dzīvniekiem jādod iespēja pārnakšņot telpās.

LA.lv
LE
LETA
Laukos
“Rīgas dzirnavniekam” pērn neliels apgrozījuma kritums
1 diena
LE
LETA
Laukos
Mājražotāju kooperatīviem plāno atļaut pretendēt uz ES un valsts atbalstu
1 diena
LE
LETA
Laukos
Rīgā novembra beigās notiks kaņepju nozares konference
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

RO
Regīna Olševska
Latvijā
Dāvana Latvijai – 1000 kilometri. Māris Baltais sāka skriet, aizejot pensijā 1
7 stundas
"V
"Mājas Viesis"
Latvijā
Imants Lancmanis: Guvis piepildījumu karjerā un ģimenē, cilvēks var sākt domāt par valsti 2
9 stundas
IP
Ilze Pētersone
Latvijā
Latvijas vēsture pirms valsts dibināšanas 18 jautājumi un atbildes
1 diena
LE
LETA
Latvijā
Politiķi faktiski vienojušies par Saeimas komisiju vadību
4 stundas
AT
Andris Tiļļa
Latvijā
Ģimenē klusēšana nav zelts! Atziņas no pāriem, kas gredzenus mijuši 18. novembrī
8 stundas