Laukos
Gaļa un zivis

Vēl nav zināms, kādēļ Višķu fermā uzliesmoja cūku sērga 0

Foto LETA

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) šodien no Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta BIOR ir saņēmis seroloģisko iemeklējumu rezultātus, kas apstiprina PVD iepriekš izteikto versiju, ka Āfrikas cūku mēra (ĀCM) vīruss sākotnēji iekļuvis fermas 2.korpusā, kurā atradās grūsnās sivēnmātes un no turienes, visticamāk, ir pārnests uz citiem korpusiem.

Tāpat seroloģisko izmeklējumu rezultāti palīdz noteikt laiku, kad aptuveni vīruss varētu būt iekļuvis cūku novietnē. Provizoriskais cūku inficēšanās laiks “Latgales bekons” novietnē varētu būt laikā no 14. jūnija līdz 21. jūnijam.

Laboratorisko izmeklējumu rezultāti apstiprina, ka kopumā ĀCM vīruss konstatēts piecos no septiņiem korpusiem, kuros tika turētas cūkas.

Epidemioloģiskās izmeklēšanas laikā PVD ir noskaidrojis, ka cūkas no citām novietnēm “Latgales bekonā” nav ievestas ilgāku laika periodu. Tas izslēdz iespēju, ka slimība novietnē varētu būt iekļuvusi ar ievestajām cūkām.

Patlaban PVD speciālisti turpina epidemioloģiskās izmeklēšanas procesu, lai noskaidrotu iespējamos ceļus, kā slimība nonākusi cūku novietnē.

PVD uzsver, ka Višķu pagastā un arī apkārtējos pagastos ĀCM jūnijā konstatēts arī mežacūkām, kas liecina, ka vīrusa koncentrācija ārējā vidē bijusi augsta, palielinot vīrusa ienešanas riskus mājas cūku novietnēs šajā reģionā.

PVD novietnē veic ĀCM apkarošanas pasākumus, notiek cūku likvidēšana, patlaban likvidētas 3 371 cūkas. Darbs turpinās, un turpmākajās dienās tiks likvidētas arī atlikušās 2 447 cūkas.

PVD atgādina – lai pasargātu mājas cūkas no to saslimšanas ar Āfrikas cūku mēri un no neizbēgamas to likvidēšanas, stingri jāievēro biodrošības pasākumi.

LA.lv
LE
LETA/LA.lv
Laukos
Jelgavā par septiņiem miljoniem eiro plāno būvēt veģetārās pārtikas ražotni
1 diena
LA
Laukos.lv
Laukos
Vai apdraudēta bezmaksas piena un augļu izdale skolās? Briselē spriedīs par programmas finansējumu
1 diena
AT
Agro Tops
Laukos
Amerikāņi atjauno ‘Massey Ferguson’ traktorus
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.lv
Latvijā
VIDEO: Latvijā pazīstami cilvēki pauž sirsnīgus vēlējumus savai valstij
1 stunda
LA
LA.lv
Kultūra
FOTO: Latvijas simtgades stāsts izskan fantastiskā deju lielizrādē “Abas Malas”
6 stundas
LE
LETA/LA.lv
Sports
“Dinamo” neiemet “bullīšus” un zaudē Gagarina kausa īpašniecei “Ak Bars”
4 stundas
LE
LETA
Dabā
Laika prognoze: kādi laikapstākļi sagaida valsts svētkos, un vai būs labi redzams salūts?
7 stundas
LA
LA.lv
Kultūra
VIDEO. Roze Stiebra: Nevajag Latviju saķemmēt, vienkārši jādzīvo
6 stundas