Cūkkopība, Gaļa un zivis

Vēl nav zināms, kādēļ Višķu fermā uzliesmoja cūku sērga

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) šodien no Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta BIOR ir saņēmis seroloģisko iemeklējumu rezultātus, kas apstiprina PVD iepriekš izteikto versiju, ka Āfrikas cūku mēra (ĀCM) vīruss sākotnēji iekļuvis fermas 2.korpusā, kurā atradās grūsnās sivēnmātes un no turienes, visticamāk, ir pārnests uz citiem korpusiem.

Tāpat seroloģisko izmeklējumu rezultāti palīdz noteikt laiku, kad aptuveni vīruss varētu būt iekļuvis cūku novietnē. Provizoriskais cūku inficēšanās laiks “Latgales bekons” novietnē varētu būt laikā no 14. jūnija līdz 21. jūnijam.

Laboratorisko izmeklējumu rezultāti apstiprina, ka kopumā ĀCM vīruss konstatēts piecos no septiņiem korpusiem, kuros tika turētas cūkas.

Epidemioloģiskās izmeklēšanas laikā PVD ir noskaidrojis, ka cūkas no citām novietnēm “Latgales bekonā” nav ievestas ilgāku laika periodu. Tas izslēdz iespēju, ka slimība novietnē varētu būt iekļuvusi ar ievestajām cūkām.

Patlaban PVD speciālisti turpina epidemioloģiskās izmeklēšanas procesu, lai noskaidrotu iespējamos ceļus, kā slimība nonākusi cūku novietnē.

PVD uzsver, ka Višķu pagastā un arī apkārtējos pagastos ĀCM jūnijā konstatēts arī mežacūkām, kas liecina, ka vīrusa koncentrācija ārējā vidē bijusi augsta, palielinot vīrusa ienešanas riskus mājas cūku novietnēs šajā reģionā.

PVD novietnē veic ĀCM apkarošanas pasākumus, notiek cūku likvidēšana, patlaban likvidētas 3 371 cūkas. Darbs turpinās, un turpmākajās dienās tiks likvidētas arī atlikušās 2 447 cūkas.

PVD atgādina – lai pasargātu mājas cūkas no to saslimšanas ar Āfrikas cūku mēri un no neizbēgamas to likvidēšanas, stingri jāievēro biodrošības pasākumi.

5 Komentāri

  1. Mani arī visu laiku, kopš uzzināju par šo” neārstējamo”slimību, moka jautājums : KĀPĒC ŠĪ ”NEĀRSTĒJAMĀ ” SLIMĪBA LĪDZ ŠIM NAV KONSTATĒTA DĀŅU CŪKU FERMĀS, ja jau to tik viegli var ievazāt nu jau visā Latvijā???????? Domāju, ka atbilde ir viena: DĀŅI SAVAS CŪKAS IR VAKCIONĒJUŠI. 2-KĀRT – slimība ir ĀRSTĒJAMA!!!!!!!!! Domāju, ka ir MĒRĶIS lobēt cūku audzētājus rietumu valstīs un PILNĪGI IZNĪCINĀT mūsu Baltijas valstu cūkkopību ar kritiku neizturējošiem argumentiem, padarot mūsu valstis par savas produkcijas NOIETA TERITORIJĀM! TĀ NAV PARASTA KONKURENCE, TĀ IR NEVĒLAMA KONKURENCE! MŪSU CŪKKOPJU SARAŽOTĀ PRODUKCIJA NAV GUMIJA, TO VAR NORMĀLI IZCEPT UN APĒST…. TAGAD redzam, kas notiek veiksmīgi IZNĪCINĀTAJĀ ZVEJAS JOMĀ – ZIVJU 1-KĀRT NAV, 2-KĀRT TĀS IR DĀRGĀKAS PAR GAĻU! ZVEJAS KUĢUS SEKMĪGI SAGRIEZA UN IEDEVA NAUDU, KURAI NAV VĒRTĪBAS… ZIVIS BEZ TAM IR ĻOTI LABAS VESELĪBAI…Vispār komentāri lieki! KO ZEMKOPĪBAS MINISTRS UN MINISTRIJA DARĪJUSI SITUĀCIJAS UZLABOŠANAI ŠAJĀ LAIKA POSMĀ, JO VIŅUS PILNĪGI NEJŪT, VIŅU NAV! DŪKLAVS TIKAI ŅEMAS AR OLIGARHIEM UN BIEŽI RUNĀ MUĻĶĪBAS TĀ VIETĀ, LAI STRĀDĀTU UN AIZSTĀVĒTU SAVAS PAKĻAUTĪBAS NOZARES! KURA BŪS NĀKAMĀ LAUKSAIMNIECĪBAS NOZARE, KO VISI LOBĒTĀJI PAKĻAUS IZNĪCĪBAI?????????????

  2. Godmans jau sen teica, ka mēs tikai tirgosimies. Ko tad Eiropa šeit tirgos, ja Latvijā paši ražo??? Protams, ka konkurenti mūs “sūta” cūku mēri. Dāņi nav Latvijas ražotāji.

  3. Gribi vai nē, tomēr jāsāk ticēt tam, ka cūku mēris ir mērķtiecīga diversija. Zinātnieki Latvijas cūkkopjiem taču piedāvāja pretvīrusa līdzekli. Taču to pat izmēģinājuma kārtā pielietot aizliedza ZM Dūklava vadībā. Principā tas tikai apstiprina šo pieņēmumu. Tādēļ vien šim ministram būtu jāatkāpjas.

Pievienot komentāru