Laukos
Gaļa un zivis

PVD konstatē pārkāpumus grūsno cūku turēšanā “Baltic Pork” novietnē0


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto LETA

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) saistībā ar saņemto informāciju no biedrības “Dzīvnieku brīvība” par labturības prasību pārkāpumiem SIA “Baltic Pork” novietnē veicis pārbaudi un konstatējis ilgstošu grūsno sivēnmāšu turēšanu individuālajos, nevis atnešanās aizgaldos, atzina PVD Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Ilze Meistere.

“Saņemot informāciju par iespējamiem pārkāpumiem, PVD nekavējoties veica pārbaudi, kurā aizdomas par to, ka grūsnās sivēnmātes tiek ilgstoši turētas individuālajos nevis atnešanās aizgaldos, apstiprinājās,” sacīja Meistere. Par konstatētajiem pārkāpumiem PVD ir sācis administratīvo lietvedību, un uzņēmums “Baltic Pork” turpmāk būs pastiprinātā PVD uzmanības lokā.

Vienlaikus PVD izvērtēs arī “Baltic Pork” iepriekš veikto pārbaužu rezultātus un PVD inspektora, kas šīs pārbaudes veicis, atbildību.

Tāpat PVD pievērsīs pastiprinātu uzmanību labturības prasību ievērošanai arī citās cūku novietnēs, veicot biodrošības pārbaudes.

PVD cūku fermās regulāri konstatē dažāda rakstura, tostarp labturības prasību pārkāpumus, kas cūku turētājiem noteiktos termiņos ir jānovērš. Gadījumos, kad tas netiek darīts vai arī nopietnu pārkāpumu gadījumā uzņēmumi tiek saukti pie administratīvās atbildības.

Jau ziņots, ka, saskaņā ar TV3 raidījumā “Nekā personīga” 3.septembrī vēstīto, “Dzīvnieku brīvība” uzņēmuma fermā Allažu pagastā ir konstatējusi dzīvnieku tiesību un likumu pārkāpumus, tostarp dzīvnieku sišanu, pusdzīvus priekšlaikus dzimušus sivēnus un sivēnmāšu turēšanu aizgaldos, kur tās nespēj apgriezties.

Tāpat “Dzīvnieku brīvība” pārstāvji pauduši pārmetumus PVD par labturības prasību ievērošanas kontroli, jo nesen notikušā dienesta ikgadējā labturības pārbaudē “Baltic Pork” fermā PVD reģionālās nodaļas darbinieki nekādus pārkāpumus neesot atraduši.

“Baltic Pork” pārstāvji savukārt pārmetumus par sivēnmāšu ilgstošu turēšanu sprostos noraidījuši, paziņojot, ka visas cūku labturības prasības tiek ievērotas.

LA.lv