Laukos
Gaļa un zivis

PVD: Neizskatās, ka pavasarī putnu gripas dēļ mājputnus būtu jātur kūtī0

Foto-Shutterstock

Patlaban nav indikāciju, ka pavasarī putnu gripas dēļ mājputnus uz noteiktu laiku Latvijā varētu likt turēt iekštelpās, sacīja Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) Dzīvnieku infekcijas slimību uzraudzības daļas vecākā eksperte Māra Užule-Spriņģe.

“Patlaban nav indikācijas, ka Latvijā šopavasar uz noteiktu laiku varētu noteikt mājputnus turēt iekštelpās; kā arī Eiropas valstu epidemioloģiskā situācija putnu gripas uzraudzībā neliecina par slimības tuvošanos,” viņa teica.

Vienlaikus Užule-Spriņģe atgādināja, ka putnu gripa ir sevišķi bīstama infekcijas slimība, kas skar gan mājputnus, gan savvaļā mītošos putnus. Slimība nepadodas ārstēšanai un vienīgais veids, kā no tās pasargāt mājputnu ganāmpulku, ir strikti ievērot biodrošības pasākumus mājputnu novietnē.

Jau ziņots, ka arī pērn Latvijā netika noteikti mājputnu turēšanas ierobežojumi, jo putnu gripas aktivitāte Eiropā bija zema. Tikmēr 2017.gadā no 1.marta līdz 31.maijam mājputnus tika uzdots turēt slēgtās telpās, novēršot kontaktu ar savvaļas putniem un dzīvniekiem, kā arī ir bija aizliegta izbraukumu tirdzniecību ar mājputniem un olām.

Putnu gripa ir akūta, lipīga putnu infekcijas slimība, kas putniem rada bojājumus dažādās orgānu sistēmās. Slimība nav bīstama cilvēkiem, taču, tā kā tā ir ļoti lipīga un letāla putniem, ja saimniecībā konstatēta putnu gripa, lai nepieļautu tās tālāku izplatīšanos un izvazāšanu no saimniecības, nekavējoties jālikvidē visi saimniecībā esošie putni, jāveic putnu novietnes tīrīšana un dezinfekcija, kā arī jānosaka karantīnas zona desmit kilometru rādiusā ap putnu gripas skarto saimniecību.

LA.lv