Laukos
Gaļa un zivis

PVD par 198 660 eiro iepirks vakcīnas vistām pret salmonelozi 0


Vistas putnu fabrikā “Ķekava”
Vistas putnu fabrikā “Ķekava”
Publicitātes foto.

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) par 198 660 eiro iegādāsies vakcīnas vistām pret salmonelozi, informēja PVD dzīvnieku infekcijas slimību uzraudzības daļas vecākā eksperte Tatjana Ribakova.

Vakcīnas pret salmonelozi šā gada rudenī un nākamgad PVD piegādās Latvijas lielākais olu ražotājs “Balticovo”, kurš bija viens no trīs pretendentiem, kas pieteicās konkursam. Pavisam PVD ir reģistrētas 19 dējējvistu novietnes.

“PVD izsludinātajā iepirkumā par vakcīnu piegādi varēja piedalīties ikviens veterināro zāļu lieltirgotājs, kurš var piegādāt nepieciešamo vakcīnu. Ar zemāko piedāvāto cenu iepirkumā ir uzvarējis uzņēmums “Balticovo”, kam bez dējējvistu novietnēm pieder arī veterināro zāļu lieltirgotava,” skaidroja Ribakova.

Viņa norādīja, ka vakcīnas saņemšanai varēja pieteikties reģistrētas dējējvistu novietnes īpašnieks, ievērojot 2011.gada 21.jūnija Ministru kabineta noteikumos “Kārtība, kādā veic salmonelozes profilakses un apkarošanas pasākumus, vakcinējot vistas pret salmonelozi” noteikto kārtību.

Ribakova arī atzīmēja, ka dējējvistu vakcinācija ir viena no salmonellas kontroles metodēm, tādēļ kopš 2011. gada ar Eiropas Komisijas (EK) finansiālu atbalstu Latvijā notiek dējējvistu vakcinācija pret “Salmonella Enteritidis”, tādējādi novēršot olu kontamināciju ar salmonellām un attiecīgi nepieļaujot cilvēku saslimšanas gadījumus ar salmonelozi. Olas un to produkti joprojām esot viens no biežākajiem cilvēku saslimšanas avotiem ar salmonelozi.

2017.gada rudenī un 2018. gadā vakcīnas iegādei ir paredzēti 198 660 eiro, no kuriem Eiropas Savienība līdzfinansējums ir 75%.

LA.lv
LE
LETA/LA.lv
Laukos
Jelgavā par septiņiem miljoniem eiro plāno būvēt veģetārās pārtikas ražotni
1 diena
LA
Laukos.lv
Laukos
Vai apdraudēta bezmaksas piena un augļu izdale skolās? Briselē spriedīs par programmas finansējumu
1 diena
AT
Agro Tops
Laukos
Amerikāņi atjauno ‘Massey Ferguson’ traktorus
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.lv
Latvijā
VIDEO: Latvijā pazīstami cilvēki pauž sirsnīgus vēlējumus savai valstij
1 stunda
LA
LA.lv
Kultūra
FOTO: Latvijas simtgades stāsts izskan fantastiskā deju lielizrādē “Abas Malas”
6 stundas
LE
LETA/LA.lv
Sports
“Dinamo” neiemet “bullīšus” un zaudē Gagarina kausa īpašniecei “Ak Bars”
4 stundas
LE
LETA
Dabā
Laika prognoze: kādi laikapstākļi sagaida valsts svētkos, un vai būs labi redzams salūts?
7 stundas
LA
LA.lv
Kultūra
VIDEO. Roze Stiebra: Nevajag Latviju saķemmēt, vienkārši jādzīvo
6 stundas