Latvijā, Politika

Pārbaudot atbilstību Rietumeiropas analogiem, PVD īpaši pievērsīsies saldumiem un piena produktiem

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) pārbaudīs Latvijā tirgoto ārvalstīs ražoto saldumu, piena produktu un, iespējams, kafijas atbilstību analoģiskiem Rietumeiropā tirgotajiem produktiem, teica PVD Pārtikas izplatīšanas uzraudzības daļas vadītāja Tatjana Marčenkova.

“PVD šobrīd ir apzinājis produktu grupas, kurām varētu tikt ņemti paraugi – tie būs saldumi, piena produkti, iespējams – kafija,” viņa sacīja.

Pārbaude nosacīti sastāvēs no divām daļām. PVD izvēlēsies dažādu izcelsmes valstu, dažādu ražotāju viena zīmola produktus, ar vienādu sastāvu. No sākuma PVD salīdzinās preču marķējumu, bet pēc tam produkti tiks nosūtīti laboratoriskajām pārbaudēm. Pārbaudes tiks veiktas Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta “Bior” laboratorijā. Katrai precei tiks noteikti rādītāji, uz ko tā tiks laboratoriski pārbaudīta. Pēc tam PVD šos analīžu rezultātus salīdzinās ar produktu marķējumu.

“Dienests cer, ka pārbaudes izdosies paveikt mēneša laikā, taču tas lielā mērā ir atkarīgs no laboratorijas, kas veiks analīzes,” sacīja Marčenkova.

Pēc viņas teiktā, šobrīd nav iespējams pateikt, cik šīs pārbaudes izmaksās. Tas būs atkarīgs no tā, uz kādiem parametriem katrs no produktiem tiks izmeklēts.

Jau ziņots, ka Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers 13.septembrī savā ikgadējā runā atzina, ka dažās Eiropas daļās cilvēkiem tiek pārdoti zemākas kvalitātes pārtikas produkti nekā citās valstīs, lai gan iepakojums un zīmols ir identiski.

Pievienot komentāru