Laukos
Gaļa un zivis

PVD: Pārkāpumi saistībā ar Ukrainas olu importu līdz šim nav konstatēti0

Foto – Shutterstock

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) līdz šim pārkāpumus saistībā ar Ukrainas izcelsmes olām Latvijas tirgū nav konstatējis, sacīja PVD Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Ilze Meistere.

PVD pārstāve sacīja, ka kravu kontroli uz ES ārējās robežas veic tās valsts kompetentais robežkontroles dienests, kuras robežu krava šķērso. Ja krava ES teritorijā iebrauc caur Latvijas robežkontroles punktiem, kravas kontrolē PVD. “Līdz šim dienests pārkāpumus saistībā ar Ukrainas izcelsmes olām konstatējis nav. Arī patērētāju sūdzības nav saņemtas,” sacīja Meistere.

Viņa arī uzsvēra, ka dzīvnieku izcelsmes pārtikas produktus no trešajām valstīm, tostarp olas, ES drīkst ievest tikai ES atzīti trešo valstu uzņēmumi, kuriem ir jāizpilda ES stingrie kritēriji gan attiecībā uz labturības prasību ievērošanu, gan uz produktu nekaitīgumu un drošumu.

Jau ziņots, ka saskaņā ar “Alūksnes putnu fermas” pausto kopš pagājušā gada rudens Latvijā pastiprinājies Ukrainas olu imports, kas kropļojot konkurenci vietējā tirgū, kā arī radot bažas par labturības prasību izpildi. Neesot arī saprotams, vai olas tiek ievestas no akreditētām fermām.

“Bažas rada Ukrainas olas, kas ieplūdušas Latvijas tirgū un kuru labturības prasības nav iespējams izkontrolēt. Dažas ukraiņu fermas ir izgājušas kaut kādu sertifikāciju un neviens nepārpauda ne to ievestos apjomus, ne arī labturības prasību izpildi. Nav arī saprotams, vai tās olas tiešām nāk no akreditētām fermām. Tas kropļo konkurenci, jo mums ES ir ļoti stingras prasības, kuru Ukrainā nav,” sacīja “Alūksnes putnu fermas” konsultants Aleksejs Sviridenkovs.

Pēc viņa teiktā, lai novērstu iepriekš minēto situāciju, Latvijā būtu jāpastiprina pārbaudes un uzskaites mehānismi, lai atļautie olu importa apmēri netiktu pārsniegti. Savukārt vietējie iedzīvotāji ir aicināti atbalstīt pašmāju produkciju, kas ir kvalitatīva un ir pienesums Latvijas tautsaimniecībai.
Vairāk par šo tematu lasiet šeit

LA.lv