Laukos
Gaļa un zivis

PVD Rīgas Centrāltirgū dažās tirdzniecības vietās konstatē paaugstinātu gaļas temperatūru0

Rīgas Centrāltirgus gaļas paviljonā. Foto: LETA

Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspektori reida laikā Rīgas Centrāltirgū atsevišķās tirdzniecības vietās konstatējuši paaugstinātu tirgojamās gaļas temperatūru, informē tirgus pārstāve Zane Lapko.

PVD inspektori šonedēļ apsekoja Centrāltirgus Gaļas, Piena un Sakņu paviljonus, lai noskaidrotu, vai produktu uzglabāšanas apstākļi atbilst valstī noteiktajām normām. Ilgstoši augstās temperatūras dēļ pāris tirdzniecības vietās Gaļas paviljonā tika novērota paaugstināta gaļas temperatūra. Savukārt Piena un Sakņu paviljonos pārkāpumi netika konstatēti.

Centrāltirgus Sanitārās uzraudzības daļas vadītāja Marija Piščikova uzsver, ka Sanitārās uzraudzības daļas darbinieki regulāri seko līdzi produktu uzglabāšanas noteikumu ievērošanai, kā arī tirdzniecības vietu tīrībai.

“Karstās vasaras dienas, protams, sagādā grūtības, tomēr mēs sekojam līdzi, lai tirgotājs tirgus apmeklētājam pārdotu kvalitatīvu un svaigu produktu,” norāda tirgus pārstāve.

Savukārt PVD inspektori sacīja, ka arī paši pircēji ir atbildīgi par to, cik ilgā laikā pēc gaļas iegādes brīža tā nonāk ledusskapī vai saldētavā. Pēc PVD pārstāvju atzinuma, situācija Centrāltirgus tirdzniecības vietās kopumā ir apmierinoša.

LA.lv