Laukos
Politika

PVD šogad saskaņojis sertifikātus eksportam uz piecām valstīm0

Foto: LETA

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) šogad ir saskaņojis sertifikātus pārtikas produktu eksportam uz piecām valstīm, pastāstīja PVD Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Ilze Meistere.

Lai uzņēmēji varētu dzīvniekus un dzīvnieku izcelsmes produktus eksportēt uz trešajām valstīm, nepieciešams veterinārais sertifikāts. To izsniedz PVD pēc šī sertifikāta formas un satura saskaņošanas ar importētājvalsts kompetento uzraudzības iestādi. Sertifikāts, kad to parakstījis PVD inspektors, ir dokuments, kas apliecina, ka uzņēmējs ir izpildījis importētājvalsts prasības.

Šogad PVD ir saskaņojis sertifikātus zvejas produktu eksportam uz Apvienotajiem Arābu Emirātiem, piena produktu eksportam uz Kazahstānu, saldējumam uz Honkongu, piena produktiem uz Sīriju un saliktajiem pārtikas produktiem, kuru sastāvā ir dzīvnieku izcelsmes produkti, uz Ukrainu.

Tāpat šogad saskaņoti sertifikāti dzīvu liellopu eksportam uz Azerbaidžānu, Turkmenistānu un Kazahstānu un zooloģiskā dārza dzīvnieku izvešanai uz Serbiju, kā arī dzīvnieku barības – zivju miltu un zivju eļļas – eksportam uz Gruziju.

“Nereti viena sertifikāta saskaņošana ilgst ne tikai vairākus mēnešus, bet pat gadu un ilgāk, tāpēc katra sertifikāta saskaņošana ir būtiska ne vien uzņēmējam, kas gaida un cer uz šī sertifikāta radītajām eksporta iespējām, bet arī dienestam, kas saskaņošanā ir ieguldījis milzīgu darbu un resursus,” norāda Meistere.

LA.lv
LA
Laukos.lv
Laukos
PVD atgādina par nepieciešamību vakcinēt mājdzīvniekus pret trakumsērgu
1 diena
SD
Sandra Dieziņa
Laukos
“Jaunpils pienotavas” valdi atstāj Raimonds Misa
1 diena
LA
Laukos.lv
Laukos
Apbalvoti konkursa “Sakoptākais mežs” uzvarētāji
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Vai panākumu atslēga būs “ārējie spēlētāji”?
1 stunda
LA
LA.LV
Sports
Melbārža kvartets Eiropas kausa posmā paliek aiz četrām Vācijas ekipāžām
1 stunda
LE
LETA
Ekonomika
SM nosauc summu, par cik gatava no miljonāriem atpirkt zemi Biķerniekos
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Eksperts par to, kas ir satraucoši un pat bīstami saistībā ar vēlēšanām Rīgā 3
4 stundas
LA
LA.LV
Sports
Indrašim Jaroslavļā salauž degunu, bet tiesneši pārkāpumu nepamana
2 stundas