Graudaugi, Tīrums

Raidījums: Plūdu kompensāciju saņēmis Latgales zemnieks no ZZS nevar uzrādīt nenovākto ražu

Pēc pagājušā gada rudenī piedzīvotajiem plūdiem Latgales zemnieka, Rēzeknes novada domes deputāta Pāvela Meļņa (ZZS) lopkopības uzņēmums “Sprūževa M” saņēmis 256 000 eiro kompensāciju par bojā gājušajiem kukurūzas sējumiem, tomēr viņš īsti nespēj uzrādīt, kur palikusi nenovāktā raža, svētdien vēstīja TV3 raidījums “Nekā personīga”.

Melnim, kurš vienlaikus ir ne tikai vietējās domes deputāts, bet piestrādā arī par parlamentārieša Gunta Kalniņa (ZZS) palīgu, pieder 95% SIA “Sprūževa M” kapitāla daļu, un viņš ir arī šī uzņēmuma valdes priekšsēdētājs. Pagājušajā rudenī “Sprūževa M” pieteica 805 hektārus plūdos bojā gājušas ražas. Tomēr skatītāji raidījumam “Nekā personīga” ziņojuši, ka vēlāk, oktobra beigās un novembrī, lauki apžuvuši un lopbarībai paredzētā kukurūza tomēr novākta, bet no kompensācijas zemnieks nav atteicies.

Raidījums sazvanījis Melni, kurš sākotnēji solījies parādīt nenovāktos laukus, tomēr galu galā neesot atradis tam laiku. Vēlāk zemnieks skaidrojis, ka lauki novākti, lai varētu sagatavoties pavasara sējai. Pēc viņa teiktā, kukurūzas lakstus bez nopļaušanas nevar ieart zemē. Nopļautie laksti gan neesot pārstrādāti lopbarībā, bet gan sasmalcināti, lai tos izmantotu kūtīs kā pakaišus lopiem. Lopu barošanai savukārt, pēc Meļņa stāstītā, tiekot izmantotas rezerves.

Raidījums norādīja, ka, ja Melnis stāsta taisnību, tad viņam vajadzētu būt iespaidīgiem krājumiem pakaišu, jo no viena hektāra var ievākt 25-50 tonnas zaļās masas, tomēr firmai piederošajā kūtī par kukurūzas pakaišiem neviens neesot dzirdējis. Arī Latvijas lauku konsultāciju un izglītības centra eksperts apgalvojis, ka kukurūzu pakaišiem neizmanto, jo to ir grūti izžāvēt, tā sapūst.

Lauku atbalsta dienestā (LAD) “Nekā personīga” noskaidrojis, ka “Sprūževas M” kukurūzas lauki pārbaudīti septembra vidū, kad zemnieks tos pieteicis kompensācijai. Vēlāk LAD neesot veicis pēcpārbaudes, lai pārliecinātos, ka raža tiešām palikusi uz lauka un aizgājusi bojā.

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Augkopības nodaļas vadītājs Oskars Balodis “Nekā personīga” pastāstījis, ka vislabākais kukurūzas novākšanas laiks ir septembra pēdējā dekāde, bet novākšana var turpināties līdz pat pirmajiem saliem. “Dažreiz bijis pilnīgi, ka sniegu sagaida un tā tiek vākta. Protams, kvalitāte zūd ar katru dienu,” skaidrojis Balodis.

Saskaņā ar Zemkopības ministrijas Lauku attīstības departamenta direktores Lienes Jansones sniegto informāciju, šogad trīs gadījumos atklājies, ka kompensācijas par pērnā rudens lietavās nodarītajiem zaudējumiem lauksaimnieki saņēmuši nepamatoti, un visos šajos gadījumos nauda atmaksāta atpakaļ.

Kā vēstīja raidījums, par plūdu kompensācijām interesējas arī Valsts kontrole, kura sākusi pārbaudi, vai valsts pietiekami rūpīgi uzraudzījusi zemniekiem izmaksātās naudas izlietojumu.

Tikmēr zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS) noliedz versiju, ka plūdu kompensāciju dalīšana bijusi izdevīga tiem, kuri zinājuši, ka pēcpārbaudes nenotiks. Pēc viņa teiktā, pārmetumi izskan katru reizi, kad tiek dalīta nauda, jo vienmēr kāds paliek neapmierināts.

Kā norādīja raidījums, 15 miljonus eiro kompensācijās par applūdušajiem laukiem saņēma 1300 zemnieku saimniecības Latgalē. Tieši šajā reģionā Dūklavs būs ZZS saraksta līderis rudenī gaidāmajās 13.Saeimas vēlēšanās.

11 Komentāri

 1. Latvija iet neizdevušās valsts virzienā – bijušie komunisti, limončiks un limončika pakalpiņi kļūst bagāti, bet vienkāršā tauta slīgst nabadzībā.

 2. Zemniekiem nebūtu jāmaksā kompensācijas, bet gan jāliek samaksāt desmīti miljoni soda naudās par ļaunprātīgi sabojātajām meliorācijas sistēmām. Ja saimnieciskās darbības veicējs nerūpējās par saviem ražošanas līdzekļiem, pie kā pieskaitāmas arī meliorācijas sistēmas piederošajā zemes īpašumā, nav nekāds saimnieks.

 3. Jebkurš sākumkapitāls ir vairāk (pārliecinoši) vai mazāk (ļoti retos gadījumos) krimināls. Sabiedrība un mūsu neskaitāmie tiesību, kontroles un aizsardzības kantori to izliekas neredzam, bet pienāk brīdis, kad žulicības jābeidz, bet onka tā ir ieskrējies… Savā galvā Latgales baroni ir īpaši neaizskarami, pat kļuvuši deputāti! Te nav ko gari komentēt – “Melno Bertu” un palūgt lielajam kaimiņam kādu ekskluzīvu vietiņu viņa daudzajos speciāla režīma kūrortos. Tās šādiem “zemniekiem” ir vienīgās zāles! Visām infekcijām ir paradums katru gadu atkārtoties, nenokavēsim profilaksi, neļausim iet bojā mūsu labākajam genofondam!

 4. Ir sācies īstais pavasaris, dienas nu jau acīmredzami kļuvušas garākas par tumšo laiku. Vai pāršķirsi lapu savā dzīvē, atstājot pagātnē, kas pieder pagātnei, atverot durvis dzīvei, par kādu vienmēr esi sapņojusi? Jauns auto, sava dzīves telpa, jauni draugi, piepildītas attiecības, vaļasprieks un aizrautība ar dzīvi. Padari 2018. par labāko gadu, ko esi piedzīvojusi! Piedalies lielākajās Rietumeiropas un Amerikas loterijās un esi gatava jebkurām dabas un savām kaprīzēm jau pēc nākošās nedēļas nogales. Reģistrējies pie licensēta brokera https://goo.gl/X17csF , saņem bezmaksas biļeti un, izmantojot Pilnā Mēness jaudīgo enerģiju, sāc jaunu dzīvi, kas pārspēj tavus vispārdrošākos sapņus!

 5. ;))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmoliberastu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

Pievienot komentāru