Laukos
Dārzeņi un augļi

Rāmavas izstādē debatēs par dārzeņu audzēšanas izredzēm0

Foto – Lita Krone/LETA

Biedrība “Zemnieku saeima” rīt, 6.oktobrī kompleksā “Rāmava” izstādes “Lauksaimniecība un meža tehnika. Lauku sēta 2017” laikā organizēs semināru “Dārzeņu audzēšana Latvijā- vai ir pamats ilgtspējīgam biznesam?”.

Zemkopības ministrijas Tirgus un tiešā atbalsta departamenta direktors Zigmārs Ķikāns informēs par nozares attīstības tendencēm, par dārzeņu apgādes ķēdēm un veidiem Latvijā stāstīs Baltijas studiju centra vadošais pētnieks Tālis Tisenkopfs, savukārt biedrības “Latvijas dārznieks” eksperte Mārīte Gailīte ieskicēs nozares nākotni un to, kā dārzkopji var sagatavoties izaicinājumiem.

Semināra otrajā daļā diskusijā “Priekšnosacījumi un nosacījumi dāŗzeņu audzēšanas nozarei Latvijā kā sekmīgam uzņēmējdarbības veidam” piedalīsies SIA “Mežcīruļi” īpašnieks Juris Cīrulis, SIA Letis” pārstāve Hēlija Stepanoviča-Monkeviča, SIA “Latgales dārzeņu loģistika”pārstāvis Edgars Romanovskis un SIA “Dimdiņi” pārstāvis Norumnds Audzišs. Sarunu vadīs biedrības pārstāvis Mārtiņš Trons.

Seminārs notiks no plkst.11 līdz 13.

Kā ziņots, Rāmavā šodien tika atklāta tradicionālā industrijas izstāde “Lauksaimniecības un meža tehnika. Lauku sēta 2017”, kuras laikā būs aplūkojams ne tikai plašs lauksaimniecības, meža un citas nozares tehnikas klāsts, bet arī plānota daudzpusīgu izglītojošo bezmaksas semināru norise.

Izstāde norisināsies līdz 7.oktobrim. Izstāde tiek rīkota jau 26.reizi, pulcējot lauksaimniecības, mežsaimniecības un komunālās saimniecības interesentus un ekspertus.

LA.lv