Laukos
Mežsaimniecība

Rasts risinājums Vārupes meža ceļa Latgalē pasargāšanai no lieliem nokrišņiem 0

Foto – LETA

Noslēgušies darbi pie ceļu būves projekta “Vārupes pārgāznis”, kas lielu nokrišņu gadījumā Vārupes ceļu Latgales reģiona Ziemeļlatgales mežsaimniecības Žīguru meža iecirknī pasargās bojājumiem, liecina informācija AS “Latvijas Valsts meži” (LVM).

LVM informē, ka pēc lietusgāzēm uz Vārupes ceļa Latgales reģiona Ziemeļlatgales mežsaimniecības Žīguru meža iecirknī, īslaicīgi veidojas liels ūdens līmeņa paaugstinājums, kuru esošās caurtekas nespēj novadīt. Tā rezultātā ūdens plūst pāri ceļam un izskalo tā konstrukciju. Šajā vietā pērn plūdos tika izskalots aptuveni 30 līdz 50 metru garš ceļa posms, radot lielus zaudējumus meža infrastruktūrai.

Īstenojot ceļu būves projektu “Vārupes pārgāznis”, izstrādāts risinājums, kas plūdu gadījumā ļauj ūdenim noteiktā vietā plūst pāri ceļam, neizskalojot tā konstrukciju.

LVM saimniecisko darbību veic, kopjot un atjaunojot mežus, rūpējoties par dabas aizsardzību, sabiedrības rekreācijas iespējām un koksnes pieaugumu, kā arī ik gadu investējot līdzekļus meža zemju platību palielināšanā un meža infrastruktūras attīstībā – meliorācijas sistēmu atjaunošanā un meža autoceļu būvē. Uzņēmums pārvalda un apsaimnieko 1,41 miljonu hektāru meža, nodrošinot meža vērtību saglabāšanu, palielināšanu un gūstot maksimāli iespējamos ienākumus īpašniekam – valstij. LVM kopš savas dibināšanas 1999.gadā valsts un pašvaldību budžetos iemaksājusi vienu miljardu eiro. Ik gadu LVM apsaimniekotajos mežos koksnes daudzums pieaug par 12 miljoniem kubikmetru.

LA.lv