Laukos
Lauku sēta

Ražas svētki Botāniskajā dārzā – lekcijas, mājražotāju labumi un telpaugu izpārdošana 0

Foto LETA

Šīs nedēļas nogalē, 14. oktobrī, Latvijas Universitātes (LU) Botāniskajā dārzā Rīgā notiks “Rudens ražas svētki”, tirdziņā piedāvājot iegādāties vietējo ražotāju produkciju, lekcijās izzinot rudenī aktuālas tēmas, kā arī izmantojot iespēju izpārdošanā iegādāties dažādus telpaugus.

Sagatavoties ziemai un aizdomāties par veselīgu dzīvesveidu aicinās lekcijas par rudenī aktuālām tēmām, kas notiks līdztekus tirdziņam. Savukārt LU Botāniskā dārza telpaugu kopšanas speciāliste Ingūna Gudrupa ar interaktīvo lekciju “Telpaugu kopšana rudenī un ziemā” sniegs ieskatu ziemas dārzniecībā.

Viena no “Vegan Fest” rīkotājām, Dainuvīte Roginska ar lekcju “Augi mūsu ēdienkartē” iepazīstinās ar dažādiem veidiem kā bagātīgo rudens ražu iekļaut ēdienkartē. Sertificēta farmaceite un ārstniecības augu speciāliste Anita Liberte ar lekciju “Ārstniecības augi un to vākšana rudenī” ievedīs plašāku lekciju ciklu par ārstniecības augiem “Daba dziedē: Ārstniecības augi”. Lekciju sēriju Rudens ražas svētkos noslēgs biedrības “Homo Ecos” vadītāja Artūra Jansona lekcija “Videi draudzīgas izvēles uzturā. Augi”.

Rudens ražas svētku izskaņā apmeklētājus priecēs modernā folka duets “Pastakaste”. Divu mūziķu Andreja Grimma un Mares P.Ābeles apvienība ar mandolīnu, klasisko ģitāru, dūdām, stabulēm, vargānu, “lūperi”, “katedrāli” un citiem skaņu rīkiem atskaņos moderno folku, kurā ieskanēsies danču melodijas.

Visu tirdziņa dienu Palmu mājas vestibilā notiks LU Botāniskā dārza telpaugu izpārdošana, piedāvājot unikālu iespēju papildināt privāto telpaugu kolekciju ar kādu eksotisku un krāšņu augu. Piedāvājumā būs gan tādi labi zināmi augi kā mājas svētība, kafijas koks, līdakaste, paparde, dažādu veidu un izmēru alojes un fikusi, pelargonija, gan arī mazāk pazīstamās psīdijas, jukas, dažādu veidu sansevjēras, monsteras, dacēnas hibiski, baltziedu hemantes un citi krāšņi telpaugi.

Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs ir vecākais botāniskais dārzs Latvijā. Dārza 15 hektāru lielā brīvdabas teritorija, augu mājas un Tropu tauriņu māja nodrošina mājvietu ap 6000 dažādiem augiem, kā arī tauriņiem no Dienvidamerikas, Āzijas un Āfrikas tropiskajiem džungļiem, bet rīdziniekiem un pilsētas viesiem piedāvā skaistu pastaigu un kulturālas izklaides vietu. Gatavojoties Latvijas Universitātes Botāniskā dārza simtgadei 2022. gadā, tā rekonstrukcijas darbus atbalsta Borisa un Ināras Teterevu fonds.

LU Botāniskais dārzs atrodas Rīgā, Pārdaugavā, Kandavas ielā 2.

LA.lv