Laukos
Piensaimniecība

Jelgavā būvēs vegānā piena rūpnīcu par 40 miljoniem eiro2


Jelgavā iecerēts būvēt vegānā piena rūpnīcu par 40 miljoniem eiro. Paredzamais darbinieku skaits ir 60 līdz 65 cilvēki, kas strādāšot divās maiņās.
Jelgavā iecerēts būvēt vegānā piena rūpnīcu par 40 miljoniem eiro. Paredzamais darbinieku skaits ir 60 līdz 65 cilvēki, kas strādāšot divās maiņās.
Foto: Karīna Miezāja

Jelgavā iecerēts būvēt vegānisku produktu un augu piena rūpnīcu par 40 miljoniem eiro. Šo summu paredzēts ieguldīt divarpus gadu laikā. Plānots, ka jaunā rūpnīca darbu sāks 2022. gadā.

Vegāniskais augu piens tiks veidots, izdalot proteīnu no tāda Latvijā pierasta produkta kā dzeltenie zirņi. Produkts būs brīvs no laktozes, nesaturēs tādus alergēnus kā soja, glutēnu,riekstus kā arī ģenētiski modificētus organismus, tam būs ļoti neliela oglekļa atstātā “pēda”uz vidi. Tāpat augu piens saturēs vitamīnus, tam būs augsts olbaltumvielu saturs un pats svarīgākais – patīkama garša. Vegāniskais augu piens ienāks tirgū ar zīmola nosaukumu “Happea”.

“Nature Foods” rūpnīcas vadītājs prof. Markus Masins pastāstīja, ka uzņēmuma mērķis ir veidot un attīstīt veselīgas ēdienu alternatīvas. Paredzamais darbinieku skaits esot 60 līdz 65 cilvēki, kas strādāšot divās maiņās. Esot paredzēta arī vairāku jaunu produktu ražošana – augu piena jogurti, uzkodas un pārslu maisījumi (musli), kas gatavoti no pākšaugiem, galvenokārt zirņiem. Tāpat esot iespējams, ka uzņēmums ražos arī citu kategoriju produktus.

“Nature Foods” biznesa vadītājs Roberts Stafeckis, bijušais diplomāts, Vācijas–Latvijas tirdzniecības kameras vadītājs un konsultāciju uzņēmuma “Audendo” īpašnieks, “LA” pastāstīja, ka pamatā rūpnīcas saražoto paredzēts pārdot Rietum­eiropā – Vācijā, Lielbritānijā, Francijā, Spānijā, Itālijā, kā arī Baltijas valstīs. Rūpnīcas iecerētais ražošanas apjoms ir 400 000 litru “Happea” dzēriena mēnesī.

“Nature Foods” ir pārtikas ražošanas uzņēmums, ko izveidojis Vācijas profesors Markus Mazins. Tā mērķis ir piedāvāt pārtikas produktus, kas veidoti no augu valsts izejvielām, kuri savukārt audzēti ilgtspējīgā veidā. Uzņēmums uzskata, ka šādi produkti veidos pārtikas tirgus nākotni pasaulē.

LA.lv
AT
Agro Tops
Laukos
Ukrainā sākta jauna zīmola traktoru ražošana
1 diena
AT
Agro Tops
Laukos
Jaunumi augu aizsardzības līdzekļu reģistrā – dzīvie organismi
1 diena
LE
LETA
Laukos
Kooperatīva “Agrario” apgrozījums pagājušajā finanšu gadā saruka līdz 960 251 eiro
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Pūce pieļauj iespēju saglabāt Liepājai, Rēzeknei un Daugavpilij atsevišķu pašvaldības statusu
1 stunda
LE
LETA
Ekonomika
Vai beidzies čeku loterijas bums?
1 stunda
LL
LETA, LA.lv
Dabā
Šonedēļ līs retāk! Sinoptiķi jau izsaka versiju, kāda varētu būt ziema Ziemeļeiropā
3 stundas
LE
LETA
Sports
Sevastova ar pārliecinošu uzvaru sāk turnīru Maskavā
1 stunda
LA
LA.LV
Kultūra
Radošo personu atbalsta programmā samazinās piešķīrumu senioriem 1
4 stundas