Laukos
Graudkopība

Pārceļ ražošanu no Igaunijas uz Rīgu0

Foto: LETA

Viena no lielākajām Baltijas valstu kompānijām graudu pārstrādes jomā “Baltic Mill” (pieder Lietuvas uzņēmumi UAB “Malsena” un UAB “Amber Pasta”, Igaunijas uzņēmums “Veski Mati”, kā arī AS “Rīgas dzirnavnieks”), gatavojas pārcelt uz Rīgu vienu no svarīgākajiem ražošanas posmiem – gatavās produkcijas fasēšanu.

Līdz šim fasēšana tika veikta netālu no Tallinas esošajā ražotnē, taču jau šonedēļ “RDz” rūpnīcā Rīgā tiks pabeigta pirmo divu no Igaunijas pārvesto iekārtu tehniskā apkope. Tad tās tiks pieregulētas, un augusta beigās sāksies pirmo testa partiju – rīvmaizes, zirņu un pupu – ražošana Igaunijas tirgum. Kopumā pārcelšanās uz Rīgu izmaksās pusotra miljona eiro.

Kā “LB” informēja “RDz” direktore Anita Skudra, igauņu plāns pāriet uz Latviju saistīts ar loģistikas izmaksu optimizēšanu. “Tā ir ekonomiskās efektivitātes paaugstināšana, jo pārāk daudz naudas tika nodedzināts loģistikā. “RDz” teritorijā ir daudz neizmantotu telpu, ir rudzu, kviešu, auzu dzirnavas, tā ka visu varam miksēt pie sevis. Izvērtējot šos biznesus, bija pilnīgi skaidrs, ka Rīgā ir lielāka jauda un iespējas, tādēļ akcionāri pieņēma šādu lēmumu,” skaidro A. Skudra.

Savukārt jautāta, vai līdz ar ražošanas pārcelšanu un Rīgu vietējiem zemniekiem paveras plašākas iespējas audzēt zirņus un pupas, viņa atbild apstiprinoši.

“Protams, izejvielas būs vajadzīgas, patlaban tās iepērkam lielākoties Igaunijā. Latvijas zemnieki pagaidām ir skeptiski, jo pērn lielāko daļu pupu noēda zosis un citi gājputni, bet ceram, ka zemnieki tomēr pārskatīs plānus, kā tas bija ar auzu un rudzu sējumu paplašināšanu “RDz” piedāvātās sadarbības programmas ietvaros,” rezumē uzņēmuma vadītāja.

LA.lv