Laukos
Mežsaimniecība

Realizācijas apjomus noturēs apaļkoku pieprasījums Skandināvijā, prognozē mežistrādātājs0

Foto: LETA

Mežizstrādes kompānija “Metsa Forest Latvia” pagājušajā gadā strādāja ar 62,304 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 37,8% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieauga vairākas reizes – līdz 2,399 miljoniem eiro, liecina informācija “Firmas.lv”.

Uzņēmuma vadības ziņojumā norādīts, ka kompānija pagājušajā gadā turpināja nodarboties ar mežizstrādi, papīrmalkas un celulozes šķeldas iepirkšanu un eksportu.

Kompānijas kokmateriālu sagatavošanas un pievešanas apmēri pērn salīdzinājumā ar gadu iepriekš palielinājās par 10,9% un veidoja 396 554 kubikmetrus. Kompānijas apgrozījums pagājušajā gadā pieauga saistībā ar kokmateriālu cenu pieaugumu.

Kompānijas vadība atgādina, ka “Metsa Forest Latvia” koksni un šķeldu galvenokārt eksportē uz Skandināvijas papīrrūpniecības uzņēmumiem.

Tāpat “Metsa Forest Latvia” vadības ziņojumā teikts, ka pērn uzņēmums lielu uzmanību pievērsa ražotās un iepirktās koksnes kvalitātes rādītājiem, kā arī sagatavošanas, pievešanas un izvešanas darbu optimizācijai un sadarbībai ar pakalpojumu veicējiem.

Uzņēmuma vadība paredz, ka 2019.gadā “Metsa Forest Latvia” ražošanas un realizācijas apmēri saglabāsies iepriekšējā gada līmenī, kas ir saistīts ar apaļkoku un šķeldas pieprasījumu Latvijas un Skandināvijas tirgos, kā arī resursu pieejamību.
Saistītie raksti

Jau ziņots, ka “Metsa Forest Latvia” 2017.gadā strādāja ar 45,223 miljonu eiro apgrozījumu un 433 222 eiro peļņu.

Uzņēmuma pamatdarbības veidi ir mežizstrāde, papīrmalkas un celulozes šķeldas iepirkšana un eksports.

“Metsa Forest Latvia” reģistrēta 1991.gadā. Tās vienīgā īpašniece ir Somijas kompānija “Mestaliitto Cooperative”. Līdz 2012.gada februārim uzņēmuma nosaukums bija “Mestaliitto Latvia”.

LA.lv