Laukos

“Rettenmeier Baltic Timber” ieguldīs vairāk nekā pusmiljonu eiro zāģmateriālu žāvēšanas iekārtā0

Foto – LETA

Kokapstrādes uzņēmums “Rettenmeier Baltic Timber” ieguldīs 620,488 eiro zāģmateriālu žāvēšanas iekārtā, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.

Kompānija bija izsludinājusi iepirkumu konkursu par zāģmateriālu žāvēšanas iekārtas ar četrām kamerām iegādi, kurā uzvarēja vienīgais pieteicies pretendents – Vācijas uzņēmums “Mahild Drying Technologies GmbH”, kura līgumcena ir 620,488 eiro (512 800 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN)).

Kompānija iepirkuma nolikumā norāda, ka projekti īsteno, lai nomainītu esošo žāvēšanas iekārtu pret energoefektīvāku. Jaunā zāģmateriālu žāvēšanas iekārta ar četrām kamerām tiks uzstādīta “Rettenmeier Baltic Timber” ražotnē Inčukalnā ar mērķi samazināt enerģijas patēriņu zāģmateriālu žāvēšanas procesā.

Investīciju projektu plānots īstenot līdz 2019.gada 31.decembrim, piesaistot Eiropas Savienības (ES) finansējumu programmā “Veicināt efektīvu energoresursu izmantošanu, enerģijas patēriņa samazināšanu un pāreju uz AER apstrādes rūpniecības nozarē”.

Jau ziņots, ka 2016.gadā “Rettenmeier Baltic Timber” strādāja ar 48,207 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 38,4% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa palielinājās par 46,7% un bija 2,393 miljoni eiro. Kompānijas 2017.gada finanšu rezultāti vēl nav publiskoti.

“Rettenmeier Baltic Timber” ir dibināts 1994.gadā. Uzņēmums nodarbojas ar kokapstrādi, kokapstrādes produktu eksportu un mēbeļu sastāvdaļu ražošanu. Uzņēmuma pamatkapitāls ir astoņi miljoni eiro, un tās vienīgā īpašniece ir Vācijas “Rettenmeier Holding AG”.

LA.lv